آینده کسب و کار بدون نرم افزار BPMS

آینده کسب و کار بدون نرم افزار BPMS چگونه است؟

معمولا در مقاله های مختلف،  مزیت‌های نرم افزار BPMS بررسی می‌شود. البته می‌توان گفت که اگر نرم افزار BPMS نباشد این مزایا نیز در شرکت وجود نخواهد داشت. حال ما در این بخش می‌خواهیم بیشتر روی کمبودهای مرتبط با آینده کسب و کار بدون نرم افزار BPMS اشاره کنیم.

 • افزایش هزینه و کند شدن سازمان: اگر نرم افزار BPMS وجود نداشته باشد فرایند توزیع کار از سوی نفرات صورت می‌گیرد. بررسی کارها همه توسط نیروی انسانی انجام می‌گردد. میانگین زمان پاسخ دهی کارها زیاد شده و خطای نیروی انسانی در این موارد زیاد خواهد شد. بازده سازمانی کم شده و سازمان از یک سازمان چابک به یک سازمان کند تبدیل می‌شود.
 • با وابستگی به اطلاعات ذهنی نیروی انسانی، تفکر قائم به شخص به جای تفکر قائم به سیستم نهادینه می‌شود.
 • توسعه کسب و کار به صورت اجبار به روشهای سنتی انجام خواهد شد. روشهای سنتی کند و دارای خطای انسانی است. در نتیجه شرکت قافله را به شرکتهای که سریع و چابک کسب و کار خود را توسعه می‌دهند می‌بازد.
 • کاهش ریسک در برخورد با حوادث غیر طبیعی: در برخورد با حوادث غیرطبیعی مثل کرونا و بیماری و … دسترسی به اطلاعات از سراسر دنیا امکان پذیر است. کارمندان به صورت دورکاری وظایف کاری خود را انجام می‌دهند.
 • در آینده کسب و کارها همه به صورت مجازی خواهد بود. نیاز ایجاد یک کسب و کار غیرمجازی به مجازی ایجاد پایگاه دانش است. در نبود این پایگاه دانش که با نرم افزار BPMS خلق می‌شود فعالیتهای مجازی بسیار محدود شده و در حد دسترسی به تلگرام و واتس آپ محدود می‌شود. در آینده دیگر مکان فیزیکی برای شرکتها نمی‌توان در نظر گرفت و همه جا دفتر کار است!
 • سازمان بزرگ نخواهد شد! در نبود نرم افزارهای BPMS سازمانها به صورت حبابی رشد می‌کنند و هر لحظه امکان ترکیدن این حباب و از بین رفتن کسب و کار وجود خواهد داشت.
 • در نبود پایگاه دانش، تجربیات نفرات تنها در ذهن آنها ثبت شده و با رفتن آن دوباره به نقطه صفر میرسیم و مجدد بایستی به کسب تجربه بپردازیم!
 • جامعیت اطلاعاتی سازمان وجود نخواهد داشت. داده ها در جاهای مختلف وجود دارد. این داده به لحاظ فیزیکی مجزا و به لحاظ منطقی یکسان هستند. افزونگی (Redundancy) داده ها نتیجه عدم جامعیت اطلاعاتی سازمان است.

شک نکنید در آینده بسیار نزدیک نرم افزار BPMS به عنوان نقطه ای قابل اتکا در سازمانها تبدیل می‌شود. آینده کسب و کار بدون نرم افزار BPMS بسیار سخت خواهد بود!

این مطلب دارای 2 نظر است

 1. varjavandadmin

  با درود و احترام
  در واقع BPMS به نوعی یک ERP چابک است. برای اطلاعات بیشتر این لینک را ببینید.

 2. مرجان

  Bpms با. Erp چه فرقی دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *