جایگاه فرایندی شرکت

قدم به قدم به سوی تعالی سازمانی با اجرای مناسب نرم افزارهای فرایندی : بررسی جایگاه فرایندی شرکت

در بخشهای قبلی نگاهی گذرا به بررسی جایگاه فرایندی شرکت ها از بابت مستندسازی پرداختیم. ذکر مجدد این نکته لازم است که تعالی سازمانی یک مسیر پایان ناپذیر است. استفاده از نرم افزار تنها حرکت شما را بهتر و سازمان شما را چابکتر می کند. در این بخش سعی می‌کنیم مسیر اجرایی کار برای این سه گونه شرکت را بررسی بیشتری کنیم.

  • شرکتهای پیشرو: اجرا و تکمیل نرم افزاری کردن فرایندها اين شرکتها در حال انجام است. این شرکتها معمولا با استفاده از تیم مجرب تحلیل و توسعه، شناخت خود را از نسخه های جدید فرایند بیشتر کرده و اقدام به طراحی و اجرای نسخه های جدید برای فرایندهای خود می‌کنند. روش اجرا معمولا توسط تیم برنامه نویسی و یا نرم افزار BPMS قابل انجام خواهد بود. در این گونه شرکتها معمولا نرم افزارهای استاندارد سازگاری خوبی را ندارد. (لطفا مقاله مزایای و معایب نرم افزار BPMS با استاندارد پکیجها و همچنین چالش برنامه نویسان با BPMS را مطالعه نمایید)
  • شرکتهای در حال توسعه: به نظر اینجانب سخت‌ترین کار عبور این شرکتها از سیستمهای مبتنی بر اطلاعات بر سیستمهای مبتنی بر دانش خواهد بود. معمولا این شرکتها دارای جزیزه های نرم افزاری به نام استاندارد پکیج هستند. این جزیره ها به خودی خود خوب کار می‌کنند و مالکین آنها بدلیل عادت استفاده روزانه از آنها بیشترین مقاوت را در تغییر دارند. سوال مهم این است که با توجه به بالغ شدن شرکت، نیاز به ارتباط این سیستمها به یکدیگر وجود دارد. بنابراین بایستی با فرهنگ سازی مناسب و آموزش همکاران این مقاومتها کم کم شکسته شود. نکته دیگری که در این خصوص بایستی به آن توجه کرد حرکت نرم مهاجرت از سیستم جزیره ای به یک سیستم فرایندی هوشمند است. ترتیب اجرا بسیار مهم است. فرایندهای حیاتی و مهم به هیچ عنوان در شروع نباید انتخاب شود. هر فرایندی که برای اجرا انتخاب می شود نباید در اجرای جزیره ای آن خدشه ای وارد شود. بنابراین با اجرای موازی آن بسیار مدیریت شده بایستی عمل کرد. (حال با برنامه نویس یا خرید یک نرم افزار فرایندی مانند نرم افزار BPMS)
  • شرکتهای نوپا: در این شرکتها کار نسبتا ساده تر است. به کمک یک کمیته راهبری فرایندهای مهم و کلیدی را مشخص کرده و با ترسیم یک نقشه راه مناسب و بکارگیری از تمامی ظرفیتهای مالکین فرایندها حرکت به سوی تعالی سازمانی آغاز خواهد شد. ذكر این نکته لازم است که استفاده از نرم افزارهایی همانند نرم افزار اتوماسیون اداری بدلیل ساده گی و میزان اشتراک زیادی که با سایر فرایندها دارد می‌تواند گزینه ای مهم برای سهولت فرهنگ سازی پرسنل باشد. نکته دیگر پرهیز از خرید سیستمهای جزیزه ای است. سیستمهای خرید کنید که حداقل امکان خواندن اطلاعات را از یکدیگر داشته باشند. اگر هم نفراتی خبره در شرکت جهت اجرای فرایند دارید دنبال نرم افزار BPMS هم باشید.

با این توضیحی که داده شد، جایگاه فرایندی شرکت شما در کدام دسته ها قرار می‌گیرد؟

بخش سوم این مقاله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *