روشهای شماره گذاری متنوع نامه

تولید روشهای متنوع شماره گذاری روی نامه ها (Numbering Procedure)

یکی از قابلتیهای نرم افزار اتوماسیون اداری استفاده از روشهای شماره گذاری متنوع نامه است. در نظر بگیرید که شرکتی دارای پروژه های مختلف است. مکاتبات ستادی هم دارد. آیا برای ثبت نامه ها بایستی یک روش شماره گذاری در نظر گرفت یا اینکه بایستی برای هر پروژه یک روشهای شماره گذاری متنوع نامه در نظر گرفت؟ اگر تعداد پروژه ها زیاد باشد چطور؟ تولید روش شماره گذاری برای هر پروژه در نرم افزار اتوماسیون اداری منطقی است و توسعه آن را پرهزینه نمی‌کند؟ از طرفی ممکن است پارامترهایی به عنوان عامل reset شدن شماره نامه باشد مثل سال و … .

در نرم افزار اتوماسیون اداری کتیبه این قابلیت وجود دارد که به تعداد نامحدود روشهای شماره گذاری در سیستم تولید شود. اگر فرمت روشهای شماره گذاری یکسان است (مثل یک شرکت پروژه محور که می‌خواهد یک روش شماره گذاری را برای پروژه ها در نظر بگیرد و بر اساس کد پروژه شماره سریال آن یکتا شود) بهتر است یک دفتر اندیکاتور تعریف کنید و عامل Reset شدن و به بیان دیگر عامل گسستگی تعریف کنید (که روی پروژه است). نرم افزار اتوماسیون اداری کتیبه قادر است با استفاده از این عامل گسستگی سریال یکتا به شما بدهد. در صورتیکه تعداد پروژه ها افزایش پیدا کرد مشکلی برای توسعه سیستم پیش نمی‌اید. حال اگر می‌خواهید بر اساس پروژه و سال شماره reset شود می‌توان عامل گسستگی را روی سال و کد پروژه گذاشت. ممکن است بخواهید یک روش خاص شماره گذاری را برای پروژه‌ای دیگر تعریف کنید. این نیز امکان پذیر است. با این روشهای شماره گذاری متنوع نامه است که می‌توان گفت که اتوماسیون اداری کتیبه یک اتوماسیون اداری پروژه محور با ساختار کدینگ مهندسی است. اگر شما یک شرکت پروژه محور هستید لطفا پایگاه دانش پروژه محور را ببینید.

بهر حال اینکه بتوان عامل گسستگی روی روشهای شماره گذاری نامه تعریف کرد کاربری و توسعه سیستم را تسهیل می‌کند.

این مطلب دارای 2 نظر است

  1. varjavandadmin

    با درود
    عامل گسستگی که توضیح دادیم برای آیتمهای مختلف یک نامه وجود دارد.مثل شرکت طرف مقابل، پروژه ، سال و نوع نامه. در نرم افزار اتوماسیون اداری ما این قابلیت قابل تعریف است.

  2. محمد یوسفی

    با سلام.
    ما یک شرکت پیمانکار هستیم و میخواهیم نامه های وارده مان علاوه بر شما نامه یک شماره با توجه به پروژه ، سال و شرکت ارسال کننده داشته باشیم. این شماره در نامه های صادره هم میخواهیم داشته باشیم. البته شماره سریال نامه های صادره و وارده بایستی مجزا باشد. آیا در نرم افزار اتوماسیون اداری شما این قابلیت وجود دارد (مثل همین numbering که توضیح دادید؟)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *