BPMS Demo

۱۰ توصیه جهت بررسی نرم افزار BPMS در جلسه دمو 

معولا فرایند خرید نرم افزار BPMS بدین گونه است که لیستی از شرکتهای تولید کننده نرم افزار BPMS تهیه میکنید و پس از بررسی اولیه به صورت تلفنی مبنی بر قابلیتهای کلی آن نوبت به برگزاری جلسه دمو میرسد. قبل از جلسه دمو بایستی یک چک لیست از قابلیتهای کلی نرم افزار BPMS با توجه به نیازهای سازمانی خود تهیه کنید و برای فروشنده نرم افزار بفرستید. اگر نمره قابل قبولی از این چک لیست حاصل شد و البته قیمت نیز قابل قبول بود اقدام به برگزاری جلسه دموی نرم افزار کنید. حتما در جلسه دمو نفراتی که قرار است به عنوان مالکین فرایند از نرم افزار BPMS استفاده کنند حضور داشته باشند. و اما ۱۰ توصیه جهت بررسی نرم افزار BPMS در جلسه دمو :

 1. حتما یک سناریویی که آماده است به فروشنده اعلام کنید و بگویید این سناریو را از ابتدا تا انتها بایستی بسازید.
 2. عجول نباشید. با دقت جزئیات پیاده سازی فرایند را ببینید. حتما سادگی استفاده از آنرا با دقت ببینید.
 3. حتما مشخص کنید که فروشنده به شما بگوید کجا نیاز به کد زدن دارد و این کد زدن چقدر پیچیده گی دارد. اینطور متوجه میشوید  BPMS کم کد (LowCode)  هست یا خیر.
 4. حتما از شرکت فروشنده بخواهید نفری برای دموی نرم افزار بیاید که توانایی مناسب برای طراحی فرایند شما را داشته باشد. اینکه فروشنده بگوید من نمیدانم این قابلیت هست یا نیست جواب قابل قبولی نیست. فروشنده بایستی وضعیت جاری نرم افزار BPMS خود را بداند. دقت کنید معیار انتخاب نرم افزار BPMS وضعیت جاری نرم افزار است نه چیزی که قرار است در آینده تولید شود!
 5. سعی کنید سناریو را از قبل به فروشنده نگویید که از قبل آماده شده باشد. سناریو را در همان جلسه دمو بگویید. اکر هم سناریو را قبلا به فروشنده گفتید در جلسه دمو آنرا تغییر دهید.
 6. در صورتیکه نفرات نرم افزاری در سازمان خود دارید از فروشنده بخواهید نحوه ساختن فرایند آیا بانک اطلاعاتی در اختیار شما قرار میگیرد یا نه؟ فرمها چگونه در بانک اطلاعاتی ایجاد میشود؟ البته نه بدین معنی که سورس کد نرم افزار را به شما بدهد! بلکه از روند ساخت جداول در بانک و اینکه طراحی آنها بر اساس مهندسی نرم افزار انجام شده مطمئن شوید.
 7. نحوه ذخیره شدن فایلها در نرم افزار BPMS را سوال کنید. آیا در بانک اطلاعاتی است و یا در فضای دیگر؟ اگر در بانک باشد و حجم و تعداد فایلهای شما زیاد است دچار مشکل خواهید شد.
 8. نحوه تخصیص دسترسیها را در سطح فیلد و فرم را ببینید. اگر فیلدی در آینده به فرمها اضافه یا کم شد آیا سیستم قاطی نمیکند؟!
 9. اگر قابلیتی مورد نظرتان هست که در نرم افزار BPMS فروشنده نیست آیا فروشنده برای شما به عنوان نسخه جدید ارائه میدهد یا خیر؟ اگر هم قابلیت مهمی مورد نظرتان بود که فروشنده مدعی بود دارد ولی در سناریوی شما جایی نداشت حتما بخواهید به شما نمایش دهد.
 10. سعی کنید برای زمان جلسه محدودیتی نگذارید. میخواهید نرم افزاری بخرید که هسته نرم افزارهای سازمانی شما باشد. پس زمان مناسب برای دیدن نرم افزار BPMS تخصیص دهید.

این مطلب دارای یک نظر است

 1. babak

  بسیار نکات مهمی را برای دمو نرم افزار Bpms بیان کردید. بسیار ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *