چرا فرم ساز ؟

امروزه یكی از الزامات سازمان های بزرگ، انعطاف در روال ها و گردش اسناد می‌باشد. با توجه به توسعه استاندارد سازی و روالمند كردن عملیات سازمان (همانند ISO) نیاز به سیستم هایی احساس می‌شود كه بتوان براحتی تغییرات را در خود پذیرا باشند و با سایر روال های سازمان، مطابقت داشته باشند. معمولا یكی از مشكلاتی كه مدیران ارشد سازمان با آن مواجه هستند وجود سیستم های جزیره‌ای در واحدهای سازمانی مختلف می‌باشد كه هر كدام با توجه به نیازهای آن واحد طراحی و اجرا شده است و هیچ گونه ارتباطی بین آنها وجود ندارد. ورود اطلاعات پایه در هر سیستم به طور مستقل باعث شده تا علاوه بر ورود چند باره اطلاعات، ارائه گزارش های مدیریتی یكپارچه نیز مقـدور نباشد. معمولا زیرسیستم های تولید شده در سازمان ها توسط شركت های نرم افزاری تولید شده و یا توسط واحد انفورماتیک سازمان نوشته می‌شود. معمولا در حالت اول تغییر در روال ها و فرایندها، در صورت تائید، با هزینه بالا و زمان طولانی انجام می‌پذیرد و در حالت دوم وابستگی به دانش انفورماتیك و برنامه نویسی وجود دارد. ضمن اینكه قیمت تمام شده اعمال این تغییرات توسط واحد انفورماتیك ممكن است بالا باشد. با این دلایل میتوان گفت که نیاز به فرم ساز را در سازمانها بیش از پیش احساس میشود.

فرم ساز

فرم‌ساز چیست؟

سیستم فرم‌ساز یك ابزار طراحی فرم های سازمانی می‌باشد. از مزایای این ابزار، امكان طراحی انواع فرم های سازمان سطح دانش انفورماتیك معمولی می‌باشد. مزیت دیگر این ابزار، اعمال تغییرات بعد از طراحی و حتی گردش اطلاعات با هزینه بسیار پائین می‌باشد. همچنین این ابزار قابلیت اتصال به سیستم مدیریت گردش كار را نیز دارد.

چه كسانی به فرم‌ساز نیاز دارند؟

این ابزار برای كلیه سازمان ها بخصوص سازمان هایی كه استاندارهایی نظیر ISO را دارند و یا به سمت تدوین و استاندارد سازی رویه‌های خود حركت می‌كنند مفید است.

ارتباط فرم ساز و كتيبه

با توجه به ارتباط بین ابزار فرم‌ساز و دیگر قسمت های اتوماسیون، كلیه فرم های ساخته شده از طریق بخش های مختلف اتوماسیون از جمله كارتابل، پیگیری، ارجاع، درختواره ارجاعات و … قابل دسترس است. ضمن اینكه می‌توان قوانین و شرایط مختلفی برای حركت این فرم ها در سازمان توسط ابزار مدیریت گردش كار تعریف نمود.

پایان عمر سیستم های جزیره‌ای

با توجه به ارائه كنترل ارتباطی در صورت استفاده از بانکهای اطلاعاتی مختلف در سازمان، شما می‌توانید اطلاعات این بانك ها را در فرم های خود فراخوانی كرده و استفاده كنید. بدین ترتیب شما می‌توانید از اطلاعات یكپارچه در فرم های خود استفاده نمایید.

فرم ساز ورجاوند یک فرم ساز خوب، حرفه ای و ساده

در حال حاضر ابزارهای فرم ساز زیادی در بازار وجود دارند. برخی از شرکتها هم با توجه به سیاستهای فروش خود اقدام به ارائه فرم ساز رایگان (البته روی سایر ماژولهای خریداری شده) میکنند. در هر صورت یک فرم ساز خوب بایستی قابلتهایی داشته باشد. یکی از قابلتیهای فرم ساز ورجاوند (البته نسخه حرفه ای فرم ساز) امکان ارتباط به سیستمهای دیگر میباشد. لزوما این ارتباط با سیستمهای ورجاوند برقرار نمیشود. بلکه با سایر بانکهای اطلاعاتی و یا موجودیتهای سازمان نیز ارتباط برقرار میکند. ابزارهای تولید رویداد (Event) نیز در این فرم ساز نسخه حرفه ای ورجاوند پشتیبانی میشود. رویدادهای که روی عملیات ایجاد و حذف رکوردها صورت میگیرد قابل کنترل و دسترس هستند. فیلدهای محاسباتی پیچیده با قابلیت اتصال به توابع SQL Server نیز قابل پیاده سازی می باشد. کنترل ارتباط با office و ماژول مستندسازی در فرم ساز ورجاوند پیش بینی شده است. در صورتیکه تعداد فرمهای شما زیاد باشد برای چیدمان بهتر میتوانید از منوساز ورجاوند استفاده نمایید. منوساز قابلیت طراحی منو بدون محدودیت در طول و عرض را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *