چند شرکتی در نرم افزار اتوماسیون اداری

مفهوم چند شرکتی در نرم افزار اتوماسیون اداری چیست؟

برخی از شرکتهای تولید کننده نرم افزار، مفهوم چند شرکتی در نرم افزار اتوماسیون اداری را پیاده سازی کرده اند. اما چند شرکتی در نرم افزار اتوماسیون اداری به چه معناست؟ چگونه نرم افزار اتوماسیون اداری کتیبه مفهوم چند شرکتی را پشتیبانی میکند.

  • چند شرکتی و چارت سازمانی : برخی از شرکتها به صورت مجموعه هولدینگ اداره شده و دارای چارت سازمانی مستقل از هم میباشند. ممکن است نفراتی که در چارت سازمانی تعریف میشوند در شرکتهای هولدینگ دارای سمتهای متفاوتی باشند. مثلا در شرکت ۱ به عنوان مدیر عامل و در شرکت ۲ به عنوان رئیس هیات مدیره و … . بایستی در نرم افزار اتوماسیونی که دارای قابلیت چند شرکتی است امکان تعریف چارتهای سازمانی مستقل وجود داشته باشد.
  • چند شرکتی و فرستنده – گیرنده‌های نامه : معمولا در بخش نامه های وارده پیش فرض گیرنده نامه یک شرکت و در نامه های صادره پیش فرض فرستنده هم همان شرکت خریدار نرم افزار (یک شرکت) است. بایستی در این حالت اجازه انتخاب شرکتهای مختلف به عنوان فرستنده و گیرنده (به غیر از شرکت اصلی) وجود داشته باشد.
  • چند شرکتی و اندیکاتورها : نباید در تعریف اندیکاتورها محدودیتی وجود داشته باشد ولی بتوان اندیکاتور تعریف شده را به شرکتهای مختلف تخصیص داد.
  • الگوهای متنی (Template) : برای تسهیل در انتخاب متن نامه، نرم افزارهای اتوماسیون اداری اجازه تعریف الگوهای متنی (Template) را دارند. ولی بایستی به گونه ای این الگوها را تعریف کرد که بتوان دسترسی انتخاب برایشان تخصیص داد. مثلا شرکت ۱ فقط بتواند الگوهای خاصی را انتخاب کند و شرکت ۲ فقط الگوهای خاص خود را ببیند.
  • گروههای کاری زیاد : گروههای کاری جهت تسهیل و مدیریت انتخاب کاربران در نظر گرفته شده است. ولی وجود گروههای کاری عمومی زیاد برای یک شرکت هولدینگ بزرگ درسرساز خواهد بود. باید برای گروههای کاری هم امکان تخصیص دسترسی مشاهده تعریف کرد تا انتخاب گروههای کاری خودش معضل نشود.
  • عناوین و دسته بندی نامه ها : هدف از عناوین دسته بندی و گروه بندی مکاتبات است. به عنوان مثال یک شرکت پروژه پروژه محور، دارای عناوین پروژه ای است. ممکن است این عناوین به کار سایر شرکتهای هولدینگ نخورد. بایستی بتوان دسترسی روی این عناوین ایجاد کرد.
  • نحوه دسته بندی کارتابلها : شخصی که در یک شرکت هولدینگ دارای پستهای متعدد است بایستی بتواند با یک نام کاربری سمتهای هولدینگی خود را ببیند و روی آنها دسته بندی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *