نرم افزار Bpms رایگان

نرم افزار bpms رایگان واقعی؟

مدتی است که برخی از شرکتهای نرم افزار اقدام به ارائه نرم افزار bpms رایگان میکنند. حالا اینکه واقعا این نرم افزار bpms رایگان است البته جای تامل دارد. وقتی که نرم افزاری رایگان ارائه میشود بایستی این سوالات را پرسید :
۱- آیا این نرم افزار کرک شده است؟ اگر کرک شده باشد شما حاضرید ریسک کنید و فرایندهای سازمان خود را روی یک بستر کرک شده پیاده سازی کنید؟ شرکت فروشنده چه ضمانتی در این خصوص میتواند به شما بدهد؟
۲- ممکن است نسخه مجانی باشد که از سوی شرکتی تولید شده باشد و برای معرفی نسخه اصلی آنرا با امکانات محدود در اختیار شما بگذارد. حتما ببینید این محدودیتها برای شما قابل قبول است؟ مثلا محدودیتهای استفاده همزمان و یا امکانات آن. اگر محدودیتها قابل قبول نیست نسخه اصلی را بخواهید و قیمت و مشخصات آنرا را بررسی کنید. ببینید قیمت آن در بودجه در نظر گرفته شده سازمان شما میگنجد؟
۳- ممکن اصلا خود شرکت فروشنده تولید کننده نرم افزار نباشد. به نظر ما که پشتیبانی این شرکت مناسب نخواهد بود. چون این بستر نیاز به پشتیبانی مناسب دارد.
۴- ممکن است خودش تولید کننده هم نباشد، ولی نمایندگی باشد. حتما قیمت خدمات پشتیبانی و هزینه طراحی فرایندها را بپرسید. مراقب هزینه های پنهان نرم افزار bpms باشید که بیش از هزینه خرید یک نرم افزار bpms نشود!
۵- نحوه کاربری را خوب ببینید. مثلا ممکن است به دلیل فنی کارتابلهای مشترک وجود نداشته باشد. مثلا کارتابل اتوماسیون اداری و کارتابل گردش کار در دو فرم مختلف باشد. به نظر شما این کارپسند یا user friendly است؟ اینکه دائم در حال سویچ کردن ببن دو فرم یکسان باشید مناسب نیست.
۶- مطمئن باشید در پشت ایده فروش نرم افزار رایگان، هزینه های پنهان وجود خواهد داشت. شرکت فروشنده قطعا سود خود را با روشی دیگر از شما دریافت خواهد کرد. شک نکنید!
۷- بررسی کنید واقعا شرکت یا شخصی که نرم افزار Bpms رایگان را به شما میدهند تنها اپراتور نرم افزار است یا اینکه واقعا قدرت واقعی یک نرم افزار Bpms را درک میکند. اینکه اگر قابلیتی در نرم افزار وجود نداشته باشد آیا قابل انجام است یا خیر. حداقل شرکت تولید کننده نرم افزار Bpms میتواند بگویید این امکان را داریم و این امکان را نداریم. یا اینکه میتوانیم برای شما توسعه بدهیم.

 برای درک بهتر مشکلات نرم افزار bpms رایگان لطفا نرم افزار Processmaker رایگان را ببینید.

این مطلب دارای 2 نظر است

  1. Taghi Amini

    سلام
    خیلی عالی است.

  2. عبادی پور

    مطلب جالبی بود. متاسفانه نرم افزارهای Crack شده زیاد شده و خیلی ها هم نمیدونند که چه ایرادهایی میتونه داشته باشد. خرید این تیپ نرم افزرها بایستی با دقت صورت بگیرد. مثل اینکه آنتی ویروس مجانی خرید کنیم. هیچ ضمانتی ندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *