نرم افزار BPMS

نرم افزار BPMS چیست؟

با توجه به نیاز مشتریان به تغییر و بروزرسانی در فرایند و در یک کلمه تکامل فرایندها، نیاز به محیطی حس می‌شود که مشتری را قادر به تولید و مدیریت فرایندهای کاری خود با قابلیت انطباق حداکثری بکند. این بستر که به عنوان نرم افزار BPMS یا نرم افزار مدیریت فرایندهای کاری (Business Process Management System) که البته به نرم افزار مدیریت کسب و کار هم شناخته میشود این امکان را فراهم می سازد تا مشتری با نگاه فرایندی و تکاملی، سیستمهای مورد نیاز سازمان خود را تولید و با توجه به نیازش آنرا بروز نماید.

نرم افزار BPMS یک نرم افزار چابک است

چابکی (Agile) یکی از مهمترین ویژگیهای یک نرم افزار BPMS است. چابکی بدین معنی که مشتری در زمان مناسب قادر است فرایندهای مورد نیاز خود را بروز کند. این چابکی در عمل باعث رضایت مالک فرایند در طول چرخه تولید و بهره برداری از آن خواهد شد. اجرای قدم به قدم فرایند و ارائه خروجی به مالک فرایند از BPMS به عنوان نرم افزار چابک ساخته است.

روش کار در نرم افزار BPMS چیست؟

روش اجرایی کار یک روش گام به گام میباشد. بدین معنی که مالک فرایند که خود عضوی از تیم در اجرای آن است نیاز خود را در قالب مستنداتی ساده بیان میکند. این مستندات در قالب فرمها، گزارشها، گردش کار و داشبوردهای اولیه نمود پیدا میکند. به مرور با استفاده از آن، نیازهای جدید در بستر BPMS تزریق و بهینه سازی فرایند صورت میگیرد. در BPMS مالک فرایند در چرخه اجرای آن سهیم است و با توجه به رویدادهای جاری فرایند را بروز میکند. برای همین است که میگوییم “استقرار bpms یک پروسه رویداد گرا است”.

چرا نرم افزار BPMS کتیبه را انتخاب کنیم؟

امروزه با اندکی جستجو در فضای اینترنت نرم افزارهای bpms زیادی قابل مشاهده خواهد بود. وجود این همه شرکت فروشنده و یا تولید کننده bpms کار انتخاب نرم افزار bpms را سخت میکند. نکته ای که نرم افزار bpms کتیبه را متمایز میکند ساخت این نرم افزار توسط واحد تولید شرکت ورجاوند می باشد. تجربه سالها مطالعه و تحلیل سیستمهای مختلف در حوزه‌های گوناگون از جمله مالی، صنعتی، مهندسی و … ما را به توانی رساند که قادر به ساختن نرم افزار bpms ایرانی و بومی شدیم. نکته قوت دیگر bpms کتیبه، درک خوب شرکت ورجاوند از مشتری و حمایت در روال تحلیل و مستندسازی کار است که عملا سرعت بهره برداری از bpms را بالا می‌برد. و اما نکته آخر اینکه ما با شرکتهایی که تنها اپراتور و کاربر نرم‌افزارهای bpms خارجی هستند تفاوت داریم چرا که ما خودمان تجربه و لذت طراحی موتور bpms را داریم و بسیار چابک میتوانیم فرایندهای شما را نرم افزاری کنیم.

شما در نرم افزار bpms خارجی با توجه به عدم وجود نمایندگی و پشتیبانی نامناسب نمیدانید به صورت ۱۰۰% چه کاری را میتوانید با آن انجام بدهید و چه کاری را نمیتوانید! ولی ما میدانیم قابلیتهای  bpms خودمان چیست و اگر هم وجود نداشته باشد خودمان برایتان در قالب امکانات جدید و ارائه نسخه جدید رایگان انجام میدهیم. با bpms کتیبه چیزی نیست که نتوان تولید کرد. کافی است نگاهی به مقاله های تولید شده شرکت ورجاوند در حوزه bpms بکنید تا درک بهتر برای شما ایجاد شود. کافی است تماسی یا مشتریان ما بگیرید تا متوجه بشوید شرکتهایی نرم افزاری هنوز هستند که خدمات پشتیبانی مناسب ارائه میدهند و ببینید که چه فرایندهایی با آن ساخته اند. روش تبلیغ ما مشتریهایمان هستند. پس با نگاه حرفه ای به مشتری، محکوم به ارائه خدمات مناسب به مشتری هستیم. بالاترین هدف ما ارائه نرم افزار BPMS است که رضایت مشتری را موجب شود که با ارائه خدمات مناسب و بروز رسانی مداوم BPMS تولید شده این کار ممکن شده است. ما پاسخگوی مشتریان هستیم.

روشهای فروش متنوع BPMS کتیبه با توجه به نیاز مشتری:

در جهت راحتی مشتریهای روشهای متنوع فروش bpms با توجه به ساختار سازمانی و پیچیده گی فرایندهای مشتری قابل ارائه میباشد. مشتری برای هر هزینه ای که میکند توجیه اقتصادی خواهد داشت. نسخه حرفه ای و سبک bpms کتیبه با توجه به نیاز مشتری ارائه میشود و قابل ارتقاء نیز خواهد بود.

اجزای اصلی نرم افزار BPMS کتیبه :

 • ابزار فرم ساز : ابزار طراحی فرمهای سیستم به عنوان مثال بتوان فرم مرخصی و یا مجموعه فرمهای فرایند خرید را تعریف كرد. برای اطلاعات بیشتر ابزار فرم ساز ورجاوند را مشاهده فرمایید.
 • سیستم مدیریت گردش کار (Workflow Designer) : با سیستم مدیریت گردش کار فلوچارت حركتی فرمها قابل تعریف خواهد بود.
 • ابزار تعریف پردازش (Process Engine) این پردازش ها ممكن است به صورت داخلی (داخل خود سیستم) و یا به صورت خارجی (از سایر سیستم های موجود در سازمان) باشد. استفاده از  web service در اين بخش امكان پذير است. ارسال پردازشهایی نظیر ارسال پست الکترونیکی ، ارسال پیامک (SMS) و … در این بخش وجود دارد.
 • ابزار گزارش‌ساز که به کمک آن گزارشهای مورد نیاز مدیریت در قالبهای نمایشی و چاپی به صورت نامحدود قابل استفاده خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر ابزار گزارش ساز ورجاوند را مشاهده فرمایید.
 • ابزار داشبورد ساز که با دستیابی به شاخصها یا (KPI) مورد نیاز مدیران و پردازش اطلاعات و گزارشها در قالبهای گرافیکی و نمودارهای متنوع قابل نمایش است. برای اطلاعات بیشتر ابزار داشبورد ساز ورجاوند را مشاهده نمایید.

 قابلیتهای BPMS کتیبه :

 • امکان ارتباط با سایر نرم افزارهای موجود در سازمان به صورت مستقیم و یا از طریق وب سرویس.
 • امکان تعریف رویداد در فرمها شامل رویدادهای ذخیره سازی، حذف و ویرایش.
 • یکپارچگی با  نرم افزار اتوماسیون اداری قدرتمند كتيبه و وجود کارتابل و فضای کاری یکسان
 • استفاده به صورت ویندوز و وب بیس و یا استفاده بر اساس روش انتشار اطلاعات (Replication)
 • کاملا بومی و ساخته شده توسط واحد تولید شرکت ورجاوند و بدون نیاز به نرم افزار واسط و یا ترجمه شده.
 • پشتیبانی مناسب و پاسخگو در حین کار در طراحی و پیاده سازی فرایندها.
 • تولید گردش کارهای پیچیده به صورت گراف بر اساس قوانینی كه شما تعریف می‌كنید در bpms کتیبه مقدور است. به عنوان مثال بر اساس روابط موجود در چارت سازمانی و یا هر شرط پیچیده‌ای كه شما در نظر دارید. ضمن اینكه انواع شرائط سازمان شما برای حركت فرایند قابل پیاده سازی است. تعریف دسترسی دسترسی در هر مرحله قابل تعمیم می باشد. برای درک بهتر تصمیم سازی در گردش کار بهتر است بخش DSS را مطالعه فرمایید.
 • ابزار ردیابی فرایند كه از طریق كارتابل قابل پیگیری است. مراحل اجرايي كار به صورت درختي، ليستي و فلوچارتي قابل نمايش است.
 • منو ساز جهت جانمایی مناسب فرمها و گزارشها.
 • مدیریت آلارم و یادآوری : در BPMS کتیبه امکان تعریف خودکار آلارم و یادآوری برای فرایندهایی که نیاز به کنترل تاریخ و زمانبندی دارد مهیا است.
 • محیط کاربری بسیار ساده جهت طراحی فرایندهای پیچیده.
 • با توجه به اینکه ساخت مدل کاری و موجودیتهای بانک اطلاعاتی به صورت کاملا شفاف وجود دارد مشتری به راحتی به ساختارهای تولید شده در bpms دسترسی دارد. به بیان دیگر پشت سیستم BPMS در اختیار مشتری قرار میگیرد.
 • ریسک پایین و قیمت مناسب : از آنجا که کلیه موتورهای bpms ورجاوند توسط واحد تولید شرکت ساخته شده است و نرم افزار bpms ایرانی و بومی بوده، تسلط کافی و موثر بر روی این ابزارها وجود دارد و مشتریان بدون هیچ گونه استرس و نگرانی میتوانند فرایندهای خود در سیستم bpms ورجاوند تولید و راهبری کنند. ذکر این نکته لازم است که هیچ شرکتی نمیتواند ادعا کند که نرم افزار bpms خودش همه چیز را پوشش میدهد. آنچه مهم است این است که شرکت تولید کننده با فیدبک و بازخوردی که از مشتری میگیرد بتواند در زمان مناسب پاسخ گو باشد و این فقط توسط شرکتهایی که خودشان تولید کننده bpms هستند قابل انجام است. خرید BPMS خارجی ریسک بالایی دارد. پاسخگو بودن مزیت ماست.

اگر میخواهید با معیارهای خرید نرم افزار bpms آشنا شوید نمونه RFP نرم افزار BPMS را ببنید

نرم افزار BPMS در یک نگاه

مقالات مرتبط با نرم افزار BPMS :

 

این مطلب دارای 92 نظر است

 1. varjavandadmin

  با درود و احترام
  یکی از امکاناتی که یک نرم افزار bpms بایستی داشته باشد امکان اعتبارسنجی به اطلاعات وارد شده در فرم است. برخی از این اعتبارسنجیها ساده بوده (همانند کنترل اجباری بودن و یا کنترل تکراری نبودن) ولی برخی با استفاده از ورود اطلاعات در سایر فیلدها و یا حتی سایر موجودیتها (Entity) قابل تعریف خواهد بود. در نرم افزار Bpms کتیبه این موارد وجود دارد.
  با سپاس

 2. محمد

  در نرم افزار bpms شما امکان تعریف قواعد اعتبار سنجی یا validation rule وجود دارد. البته منظورم بیشتر اینه که بشه بر اساس فیلدهایی که در خود فرم ساخته شده بتوان مشخص کرد وضعیت فیلدهای دیگر چگونه باشد؟ سوال دیگر اینکه آیا برای خرید نرم افزار bpms حتما بایستی نرم افزار اتوماسیون اداری را هم خرید یا اینها نرم افزارهای جدا هستند و ربطی به هم ندارد. البته در سایتتون دیدم که کارتابل این دو نرم افزار در یک محیط است.
  متشکرم.

 3. varjavandadmin

  با درود. در مورد تبدیل یک رابط کاربری پیچیده به یک رابط کاربری ساده چندین روش وجود دارد و در ابتدا بایستی در مورد فرایندهای شما شناخت نسبی داشته باشیم. ولی اگر نگران هستید که تعداد فرمها و گزارشها در نرم افزار BPMS زیاد میشود میتوانید از امکان منوسازی برای تعریف فرمها و گزارشها و تخصیص دسترسی استفاده کنید. همچنین میتوانید از ابزاری داشبورد ساز برای تولید صفحات اختصاصی و تخصیص آن به کاربر مورد نظر استفاده نمایید

 4. varjavandadmin

  با درود. بله. چنین امکانی در نرم افزار BPMS کتیبه وجود دارد. این امکان با عنوان وضعیت فعال و یا نمایش فیلدها در فرم ساز پیش بینی شده است. حتی وضعیت نمایش میتواند از توابع و فانکشنهای SQL Server فراخوانی شود.
  با سپاس

 5. پرویز

  ما یک شرکت پروژه محور هستیم و میخواهیم فرایند های مرتبط با پروژه را درون سیستم بکارگیری کنیم. از آنجا که تعدا فرمها و گزارشها بسیار زیاد است په پیشنهادی دارید مبنی بر اینکه رابط کاربری ساده ای به ما بدهید؟

 6. محسن

  با سلام. ما میخواهیم فرمی بسازیم که برای اساس مقادیری که درون فرم وارد شده برخی از فیلد ظاهر و برخی پنهان شوند. همچنین ممکن است وضعیت فعال یا غیر فعال بودن فیلدهای درون فرم نیز به همین شکل باشد. آیا در نرم افزار bpms شما این قابلیت وجود دارد؟

 7. varjavandadmin

  با درود. این سوالی که پرسیدید خیلی کلی است و برای هر نرم افزار BPMS میتوان ویژگی کم کد بودن را در نظر گرفت. دست کم تمام نرم افزارهای BPMS مدعی کم کد بودن هستند. ما هم مدعی هستیم که نرم افزار کتیبه کم کد است. ولی بهتر است برای اثبات این ادعا نرم افزار را ببینید.

 8. خانی

  آیا کار کردن با نرم افزار BPMS شما نیاز به دانش نرم افزارری و برنامه نویسی دارد؟ کاربرهای معمولی تا چه میتوانند از نرم ازار BpmS شما استفاده بکنند و فرایندها را توسعه بدهند؟

 9. varjavandadmin

  با درود و احترام.
  نرم افزار BPMS به سایر نرم افزارها که میخواهید میتوانید وصل کنید. در مورد خواندن اطلاعات معمولا مشکلی نیست. ولی در مورد نوشتن اطلاعات معمولا بایستی ازطریق وب سرویس باشد. نرم افزارهای کرک شده معمولا از این چیزها ندارند و کسی هم نیست که کمی برای خواندن اطلاعات نکند. در ضمن پیشنهاد میکنیم برای نرم افزار اتوماسیون اداری از یک نرم افزار استاندارد و لایسنس دار استفاده کنید تا گیر نیفتید. برای اطلاعات بیشتر بهتر است با شرکت تماس بگیرید تا مشاوره لازم به شما ارائه شود.
  با سپاس

 10. علی

  سلام. ما میخواهیم نرم افزار bpms تهیه کنیم. ولی میخواهیم در کنا رآن از این نرم افزارهای کرک شده اتوماسیون ساده استفاده کنیم. شما میتوانید به آن وصل شوید و در یک سیستم یکپارچه که با هم متصل هستند خدمات به ما بدهید؟

 11. varjavandadmin

  با درود و احترام
  ارتباط با وب سرویسها امکان پذیر است و میتوان با صدا زدن وب سرویسها اطلاعات مورد نیاز خود را از آنها فراخوانی کنید و اگر نیاز باشد در فرمهایی که توسط نرم افزار BPMS ساخته شده است انتقال داد. پس از این کار پروسه پایش اطلاعات صورت میگیرد. بر اساس مکانیزهای تصمیم گیری مثل DSS میتوان تصمیم گرفت اطلاعات چگونه گردش پیدا کنند. فرم به کارتابل برود و نفرات فرمها را تکمیل کنند و یا پروسه دیگری صورت پذیرد. این قابلیتها در نرم افزار BPMS کتیبه موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۸۶۰۳۵۴۶۰ – ۸۶۰۳۵۴۶۲ واحد فروش
  با سپاس

 12. دانیال

  با سلام. من دنبال نرم افزاری هستم که بتوانم اطلاعات را از چند وب سرویس بگیرم و با استفاده از یک سری آنالیزها اول اطلاعاتی که این وب سرویسها میدهد را در بانک اطلاعاتی ذخیره کند. دوم اینکه یک سری عملیات خودکار بر اساس این اطلاعات انجام شود. مثلا یک سری فرمها در کارتابل برود و نفرات آنها را پر کنند. آیا در نرم افزار bpms شما میشود این عمیات و فرایندها را انجام داد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *