نرم افزار bpms

نرم افزار BPMS

نرم افزار BPMS چیست؟

نرم افزار BPMS  (نرم افزار مدیریت فرایندهای کاری یا نرم افزار مدیریت کسب و کار  (Business Process Management System)) یک راهکار جدید و مناسب برای بهبود راهبری و مدیریت فرایندها و نظارت بر عملکرد سازمان میباشد. امروزه با بهبود قابل توجه سطح علمی شرکتها و اشخاص، میزان انطباق پذیری نرم افزارهای استاندارد با نیاز مشتریان کمتر شده است چرا که توقعات مشتریان از نرم افزارها بسیار بالا رفته است. به بیان دیگر مشتری خودش تمایل دارد بر اساس استانداردهای خاص خود، سازمانش را نرم افزاری کند. در bpms به کمک هوش سازمانی تزریق شده به آن بهبود قابل توجهی در چابک بودن سازمان و ایجاد تفکر قائم به سیستم بودن در مقابل با قائم به شخص بودن صورت میگیرد. با استفاده از bpms عملا نقشه راه تعالی سازمانی که از سوی مدیریت تدوین شده با سرعت مناسبی اجرایی میشود. جای شکی نیست که با هوشمند شدن بیشتر نرم افزارهای bpms بزودی به عنوان برترین و چابک ترین نرم افزار در حوزه تعالی سازمانی و مدیریت اطلاعات، نقش هسته اصلی سیستمهای سازمانی آینده را بازی خواهد کرد. بزرگترین مزیت bpms ساخت نرم افزار با توجه به نیاز مشتری است.

چرا نرم افزار BPMS چابک است؟

BPMS یک روش برای تحلیل، طراحی، مدیریت، پیاده سازی و بهینه سازی فعالیتها میباشد. تمام مراحل و چرخه فرایندها در bpms قابل رویت است. این روش به گونه ای است که خود مالک فرایند به عنوان یکی از اشخاص فعال و درگیر و عضو کمیته راهبری در توسعه آن سهیم است. بنابراین اولویت پیاده سازی در bpms اولویتها و نیازهای مشتری است. سادگی توسعه و ارتباط فعال و قوی بین توسعه دهندگان و کاربران مزیت بسیار بالای استفاده از bpms و دلیل چابکی آن است. bpms به معنی واقعی agile است.

چرا نرم افزار BPMS کتیبه؟

امروزه با اندکی جستجو در فضای اینترنت نرم افزارهای bpms زیادی قابل مشاهده خواهد بود. وجود این همه شرکت فروشنده و یا تولید کننده bpms کار انتخاب نرم افزار bpms را سخت میکند. نکته ای که نرم افزار bpms کتیبه را متمایز میکند ساخت این نرم افزار توسط واحد تولید شرکت ورجاوند می باشد. تجربه سالها مطالعه و تحلیل سیستمهای مختلف در حوزه‌های گوناگون از جمله مالی، صنعتی، مهندسی و … ما را به توانی رساند که قادر به ساختن نرم افزار bpms بومی و ایرانی شدیم. نکته قوت دیگر bpms کتیبه، درک خوب شرکت ورجاوند از مشتری و حمایت در روال تحلیل و مستندسازی کار است که عملا سرعت بهره برداری از bpms را بالا می‌برد. و اما نکته آخر اینکه ما با شرکتهایی که تنها اپراتور و کاربر نرم‌افزارهای bpms خارجی هستند تفاوت داریم چرا که ما خودمان تجربه و لذت طراحی موتور bpms را داریم و بسیار چابک میتوانیم فرایندهای شما را نرم افزاری کنیم. شما در نرم افزار bpms خارجی با توجه به عدم وجود نمایندگی و پشتیبانی نامناسب نمیدانید به صورت ۱۰۰% چه کاری را میتوانید با آن انجام بدهید و چه کاری را نمیتوانید! ولی ما میدانیم قابلیتهای  bpms خودمان چیست و اگر هم وجود نداشته باشد خودمان برایتان در قالب امکانات جدید و ارائه نسخه جدید رایگان انجام میدهیم. با نرم افزار bpms کتیبه چیزی نیست که نتوان تولید کرد. کافی است نگاهی به مقاله های تولید شده شرکت ورجاوند در حوزه bpms بکنید تا درک بهتر برای شما ایجاد شود. کافی است تماسی یا مشتریان ما بگیرید تا متوجه بشوید شرکتهایی نرم افزاری هنوز هستند که خدمات پشتیبانی مناسب ارائه میدهند و ببینید که فرایندهایی با آن ساخته اند. ما تبلیغات چند صد میلیونی در سایتهای بزرگ برای جذب مشتری نمیکنیم. چون خود مشتریها برایمان مشتری میآورند. پس با نگاه حرفه ای به مشتری، محکوم به ارائه خدمات مناسب به مشتری هستیم.

اجزای اصلی نرم افزار BPMS کتیبه :

 • ابزار فرم ساز : ابزار طراحی فرمهای سیستم به عنوان مثال بتوان فرم مرخصی و یا مجموعه فرمهای فرایند خرید را تعریف كرد. برای اطلاعات بیشتر ابزار فرم ساز ورجاوند را مشاهده فرمایید.
 • سیستم مدیریت گردش کار (Workflow Designer) : با سیستم مدیریت گردش کار فلوچارت حركتی فرمها قابل تعریف خواهد بود.
 • ابزار تعریف پردازش (Process Engine) این پردازش ها ممكن است به صورت داخلی (داخل خود سیستم) و یا به صورت خارجی (از سایر سیستم های موجود در سازمان) باشد. استفاده از  web service در اين بخش امكان پذير است. ارسال پردازشهایی نظیر ارسال پست الکترونیکی ، ارسال پیامک (SMS) و … در این بخش وجود دارد.
 • ابزار گزارش‌ساز که به کمک آن گزارشهای مورد نیاز مدیریت در قالبهای نمایشی و چاپی به صورت نامحدود قابل استفاده خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر ابزار گزارش ساز ورجاوند را مشاهده فرمایید.
 • ابزار داشبورد ساز که با دستیابی به شاخصها یا (kpi) مورد نیاز مدیران و پردازش اطلاعات و گزارشها در قالبهای گرافیکی و نمودارهای متنوع قابل نمایش است. برای اطلاعات بیشتر ابزار داشبورد ساز ورجاوند را مشاهده نمایید.

چند قابلیت برجسته نرم افزار BPMS کتیبه :

 • امکان ارتباط با سایر نرم افزارهای موجود در سازمان به صورت مستقیم و یا از طریق وب سرویس.
 • امکان تعریف رویداد در فرمها شامل رویدادهای ذخیره سازی، حذف و ویرایش.
 • یکپارچگی با  نرم افزار اتوماسیون اداری قدرتمند كتيبه و وجود کارتابل و فضای کاری یکسان
 • استفاده به صورت ویندوز و وب بیس
 • کاملا بومی و ساخته شده توسط واحد تولید شرکت ورجاوند و بدون نیاز به نرم افزار واسط و یا ترجمه شده.
 • پشتیبانی مناسب در حین کار در طراحی و پیاده سازی فرایندها.
 • تولید گردش کارهای پیچیده به صورت گراف بر اساس قوانینی كه شما تعریف می‌كنید در bpms کتیبه مقدور است. به عنوان مثال بر اساس روابط موجود در چارت سازمانی و یا هر شرط پیچیده‌ای كه شما در نظر دارید. ضمن اینكه انواع شرائط سازمان شما برای حركت فرایند قابل پیاده سازی است. تعریف دسترسی دسترسی در هر مرحله قابل تعمیم می باشد. برای درک بهتر تصمیم سازی در گردش کار بهتر است بخش DSS را مطالعه فرمایید.
 • ابزار ردیابی فرایند كه از طریق كارتابل قابل پیگیری است. مراحل اجرايي كار به صورت درختي، ليستي و فلوچارتي قابل نمايش است.
 • منو ساز جهت جانمایی مناسب فرمها و گزارشها.
 • مدیریت آلارم و یادآوری : در BPMS کتیبه امکان تعریف خودکار آلارم و یادآوری برای فرایندهایی که نیاز به کنترل تاریخ و زمانبندی دارد مهیا است.
 • محیط کاربری بسیار ساده جهت طراحی فرایندهای پیچیده.
 • با توجه به اینکه ساخت مدل کاری و موجودیتهای بانک اطلاعاتی به صورت کاملا شفاف وجود دارد مشتری به راحتی به ساختارهای تولید شده در bpms دسترسی دارد. به بیان دیگر پشت سیستم BPMS در اختیار مشتری قرار میگیرد.
 • ریسک پایین و قیمت مناسب : از آنجا که کلیه موتورهای bpms ورجاوند توسط واحد تولید شرکت ساخته شده است و نرم افزار bpms ایرانی و بومی بوده، تسلط کافی و موثر بر روی این ابزارها وجود دارد و مشتریان بدون هیچ گونه استرس و نگرانی میتوانند فرایندهای خود در سیستم bpms ورجاوند تولید و راهبری کنند. ذکر این نکته لازم است که هیچ شرکتی نمیتواند ادعا کند که نرم افزار bpms خودش همه چیز را پوشش میدهد. آنچه مهم است این است که شرکت تولید کننده با فیدبک و بازخوردی که از مشتری میگیرد بتواند در زمان مناسب پاسخ گو باشد و این فقط توسط شرکتهایی که خودشان تولید کننده bpms هستند قابل انجام است. خرید نرم افزار bpms خارجی ریسک بالایی دارد.

اگر میخواهید با معیارهای خرید نرم افزار bpms آشنا شوید نمونه RFP نرم افزار BPMS را ببنید

نرم افزار BPMS در یک نگاه

مقالات مرتبط با نرم افزار BPMS :

 

This Post Has 74 Comments

 1. varjavandadmin

  با درود و احترام. بله میتوان با نرم افزار bpms یک نرم افزار CRM پیاده سازی کرد. خوبی این کار این است که در صورت نیاز به تغییر ساختار خودتان میتوانید این کار را بکنید.
  با سپاس

 2. بابک

  با سلام. ما میتونیم با نرم افزار Bpms نرم افزار CRM بسازیم؟

 3. faezehsaghayi

  مطلب خوبی بود

 4. varjavandadmin

  با درود. بله. امکان ساخت داشبورد با استفاده از ابزارهای فوق وجود دارد. ساختار نرم افزار bpms به راحتی قابل استفاده است و تولید فرایند با توجه به شناسنامه دارای ساختار جداول خود است که البته قابل استخراج است.
  با سپاس

 5. سیدکریم حسینی

  با سلام. برای ساخت داشبورهای مورد میاز میتوان از نرم افزارهای QlikView و یا power bi استفاه کرد و اینکه حتما بایستی از داشبورد ساز نرم افزار bpms کتیبه استفاده کرد؟ آیا امکان دسترسی به بانکهای اطلاعاتی نرم افزار bpms وجود دارد و به مشتری میدهید؟

 6. varjavandadmin

  با درود. در نرم افزار bpms کتیبه امکان تعریف فرمولهای محاسباتی (چه ساده و چه پیچیده با استفاده از فانکشن نویسی در اس کیو ال) وجود دارد. ابزار گزارش ساز نیز در خود نرم افزار bpms کتیبه وجود دارد. نیاز به خرید نرم افزار جدا نیست.
  با سپاس

 7. مونا شاکردوست

  سلام
  آیا در نرم افزار bpms شما امکان تعریف فیلدهای محاسباتی که فرمول آن از دستورات و فانکشن های SQL server استفاده کرده است وجود دارد؟ این فرمولها تا چه حدی میتواند پیچیده باشد؟ امکان گزارش گیری یا Reporting از فرمهایی که ساخته شده است وجود دارد یا خیر؟ برای گزارش گیری نرم افزار جدا بایستی تهیه شود یا خودتان اراءه میدهید

 8. varjavandadmin

  با درود. بله. این موارد را که فرمودید در نرم افزار bpms کتیبه وجود دارد. بزودی مطلبی در سایتمان به عنوان “کلید واژه های bpms” منتشر میشود که توضیح این موارد را در آن به صورت مفصل با مثال بیان خواهد کرد.
  با سپاس

 9. میثم هادی پور

  با سلام
  میخواستم بدونم قابلیتهای زیر در نرم افزار bpms وجود دارد یا خیر؟

  ۱- Roles and Users defination
  ۲- Versioning
  ۳- Data Validation
  ۴- Workflow Monitoring
  ۵- Workflow Statistics
  ۶- Drag-and-drop of workflow components
  ۷- Supports multiple user roles in a workflow
  ۸- Authorized non-technical users can manage workflow processes
  ۹- Manages and tracks sequential and parallel workflow actions
  با تشکر

 10. varjavandadmin

  با درود.
  معمولا یک اشتباه رایجی که ممکن است در اجرای این تیپ کارهای طراحی و پیاده سازی پیش بیایید این است که همه کارها باستی با جزئی ترین آیتمها مستند شده باشد. تهیه یک چنین مستندی بسیار زمانبر است و حتی ممکن است پس از تولید با توجه تغییر نیازهای مشتری دچار تغییر شود. روشهای دیگری است که به صورت فرایندی کار صورت میگیرد و خود مشتری (مالک فرایند) نیز در کار تهیه مستندات درگیر خواهد شد و اولویت پیاده سازی با توجه به نیازهای مشتری صورت میگیرد. نرم افزار bpms هم با رویکرد فرایندی که دارد گام به گام اجرای کار را جلو میبرد. کافی است فقط سطوح اولیه فرایندها دربیاید و بعد کار را اجرا کنید.

 11. محمد یوسفی

  با سلام. متولوژی طراحی که برای استفاده در اجرای نرم افزار bpms است بایستی چگونه باشد؟ آیا قبل از اجرای نرم افزار Bpms بایستی همه فرایندها تحلیل و طراحی بشوند یا اینکه روشی دیگر برای کار روی نرم افزار Bpms وجود دارد؟
  لطفا توضیح دهید.

 12. varjavandadmin

  با درود. بله. این موارد در نرم افزار bpms ما موجود است. شما میتوانید با ابزار فرم ساز موجود در bpms گونه های مدرک خود با هر نوع شکل و پیچیدگی ظاهری را بسازید. روی هر فیلدی دسترسی بدهید و امکان جستجو هم روی آن داشته باشید. همچنین اجازه درج فایل و ضمیمه هم وجود دارد. از طریق گزارش ساز هم این امکان وجود دارد که گزارشی از مجموعهای فرم داشته باشید و با کلیک روی هر ردیف امکان باز شدن فرم مرتبط وجود داشته باشد.
  با سپاس

 13. بهروز صادقی

  سلام.
  ما دنبال نرم افزاری هستیم که شکلهای مختلف مدرک را در آن ذخیره کنیم. چیزی که برایمان مهم است این است بتوان برچسب گذاری کرد و بتوان در نرم افزار بر اساس آنها گزارش گیری کرد. نکته دگیر اینکه بایستی گزارشی تهیه شود که تمام مدارک را ببنییم و با کلیک روی آن محتویان مثل فایل و متا دیتا را مشاهده کنیم. اگر هم امکان ویرایش با دسترسی را داشته باشیم هم مناسب است. آیا در نرم افزار bpms شما این موارد قابل اجرا است؟

 14. varjavandadmin

  با درود. نرم افزار Bpms کتیبه توسط همکاران ما در واحد تولید شرکت ورجاوند تهیه شده و از نرم افزارهای کرک شده و یا رایگان نیست. البته نرم افزارهای Bpms که در بازار وجود دارد حتما توسط همکاران ما برررسی شده و نقاظ قوت آنها در نرم افزار Bpms خود گنجاده ایم.

 15. محمد جواهری

  با سلام.
  آیا در نرم افزار bpms شما نرم افزاری است که شما طراحی کردید و یا اینکه نرم افزار آماده است و شما به عنوان کاربر از این سیستم استفاده میکنید و اپراتور هستید؟

 16. varjavandadmin

  با درود.
  بحث ارتباط نرم افزار bpms با نرم افزار مالی بحث مفصلی دارد. حتما میدانید مجموه نرم افزارهای مالی شامل یک سیستم اصلی به نام حسابداری و چند زیر سیستم دیگر مثل حقوق و دستمزد، فروش، انبار ، خزانه داری و … میباشد که هر مشتری با توجه به نوع کاری که دارد میتواند از آنها استفاده کند. همه این سیستمها پروسه ای به نام ارسال سند دارد. با توجه به کدینگهای رابط و کلیشه ای که برای تولید سند در زیر سیستمها تعریف میشود، پروسه ارسال سند از سوی این زیرسیستمها به نرم افزار مالی انجام میشود و دیگر لازم نیست حسابدار سند را دستی بزند و اصطلاحا میگوییم این سندها سیستمی است. حال با توجه به وسعت کسب و کار و نیاز به تولید فرایندهایی که دیگر در حوزه سیستمهای مالی وجود ندارد و یا با نیاز مشتری متفاوت است، به کمک نرم افزار Bpms تولید زیرسیستمها صورت میگیرد و اگر قرار است سندی به سیستم مالی ارسال گیرد از طریق قابلیتهای نرم افزار Bpms اینکار مقدور است. یکی از مواردی که میگوییم سیستمها یکپارچه است همین است.
  در صورتیکه تمایل داشتید با ما تماس بگیرید.

 17. زهرا مهری

  با سلام. در جایی از پایگاه دانش ورجاوند دیدم که نوشته بودید ارتباط نرم افزار bpms با نرم افزار مالی امکان پذیر است. خیلی جاها هم دنبال ارتباط نرم افزار مالی با چیزهای دیگر هستند. منظور چه نوع ارتباطی است؟

 18. varjavandadmin

  با درود. سوال جالبی بود. بله امکان پذیر است. توضیح اینکه همانطور که فرمودید یکی از قابلیتهای اصلی یک نرم افزار Bpms وجود یک ابزار فرم ساز قوی است که گونه های مختلف مدرک را در آن تعریف کرد. وجود یک گزارش یا کارتابلی مجتمع از تمام فرمها و نامه ها و ایجاد موتور جستجوی قدرتمند که بدون در تظر گرفتن اینکه در کدام فیلد مقدار مورد نظر شما وجود دارد از قابلتهای bpms ما می باشد.
  با سپاس

 19. میلاد رنجبری

  با سلام. همانطور که در سایتتان نوشته بودید نرم افزار bpms شما دارای ابزار فرمساز است و یک کارتابل مشترک هم با نرم افزار اتوماسیون اداری دارد. از طریق ابزار گردش کار یا ورک فلو هم کارها به کارتابل ارسال میگردد. ما یک شرکت پروژه محور هستیم و میخواهیم گونه های مختلف مدرک و سیر تکامل و تولید آنها نیز از طریق bpms صورت پذیرد. آیا امکان جستجویی در سیستم دارید که با یک کلید واژه تمام اطلاعات موجود در نرم افزار (اعم از فرم یا نامه) که مرتبط با این کلید واژه هستند را بیاورد. با توجه به اینکه فرمها هر کدام دارای ساختار فیلدی جدا هستند. من چند تا نرم افزار bpms را دمو دیدم که علی رغم امکاناتی که داشتند این روال را پشتیبانی نمیکردند و بایستی چند گزارش و چند کارتابل طراحی میگردید. لطفا راهنمایی کنید.
  متشکرم

 20. varjavandadmin

  با درود. بله. این امکان در نرم افزار bpms وجود دارد. فرایندهای انبار میتواند به قول معروف Bpmsخور خوبی باشد و هم میتونه آماده تهیه شود. این بستگی به نوع کار شما دارد. ولی آنچه که مشخص است اینه که هر چه زمان میگذرد ضریب نفوذ نرم افزار Bpms بالاتر میرود و با هوشمند شدن بیشتر نرم افزارهای bpms نسل سیستمهای آماده از بین خواهد رفت!
  با سپاس

 21. عبدالهی

  با سلام. آیا در نرم افزار Bpms شما امکان ساخت فرایندهای انبار برای یک شرکت پیمانکار وجود دارد؟ امکان ثبت فرایندهای حسابداری انبار هم وجود دارد یا خیر؟

 22. varjavandadmin

  با درود. معمولا این نرم افزارهای به کمک وب سرویسهایی که ارائه میدهند امکان تبادل اطلاعات را فراهم میکنند. البته خود ما تاکنون برای کسی در نرم افزار bpms این کار را نکردیم. ولی برخی از مشتریان با توجه به آموزشهایی که دیدند توانستند با تلگرام تبادل اطلاعات کنند. بنابراین این امکان در نرم افزار bpms وجود دارد.
  با سپاس

 23. امین مقدم

  با سلام. آیا امکان تبادل اطلاعات نرم افزار bpms شما با نرم افزارهایی مثل تلگرام و یا نرم افزارهای دیگه اجتماعی مثل whatsapp وجود دارد؟ لطفا جزئیات را توضبح دهید. متشکرم

 24. varjavandadmin

  با درود. اگر تمام مستندات واقعا وجود داشته باشد که خیلی مناسب است. ولی معمولا با توجه به اینکه تحلیل خودش پروژه ای است ! و زمانبر است و بعضا آنقدر طول میکشد که نیاز است مجددا تحلیل و طراحی و تولید مستند صورت بگیرید ، امکان تهیه تمام مستندات فرایندها امکان پذیر نیست. بنابراین بهترین کار به نظر ما تهیه سطح صفر فرایندها و ریز شدن روی ساده ترین فرایند در شروع و پیاده سازی آن در نرم افزار bpms است. بنابراین لازم نیست همه مستندات وجود داشته باشد. در طول اجرا خواهید دید که چقدر مستندات ارائه شده نیاز به بازنویسی مجدد دارد و نسخه جدید آن تولید خواهد شد. با نرم افزار Bpms متوجه خواهید شد باگهایی که در طراحی فرایندها وجود دارد تازه بیرون میزند! پس بهتر است به شعار ” جهانی فکر کنید و محلی عملی کنید” اعتقاد داشته باشید.
  با سپاس

 25. راحله حسین پور

  با سلام
  آیا برای اینکه بخواهیم از ظرفیت نرم افزار bpms استفاده کنیم بایستی تمام مستندات فرایندها موجود باشد ؟ لطفا کمی درباره روش اجرای نرم افزار bpms توضیح دهید.
  با تشکر

 26. varjavandadmin

  با درود.
  بله. امکان تعریف روشهای شماره گذاری با استفاده از فیلدها و اجزای فرم در نرم افزار bpms کتیبه وجود دارد. حتی امکان تعریف فرمهای محاسباتی و فانکشنهای SQL Server نیز وجود دارد. تعداد فرمها هم محدودیتی ندارد و میتوانید با توجه به نیاز خود از فرم ساز ورجاوند استفاده نمایید.
  با سپاس

 27. روبرت ساهاکیان

  با سلام.
  سوالی داشتم اینکه ما فرمهای متعدد داریم و هر فرم روش شماره گذاری منحصر به فردی دارید. این روشهای شماره گذاری با توجه به اجرای هر فرم قابل تعریف است (کدهای هوشمند) و بعضا کدهای بزرگی است. آیا در نرم افزار bpms شما امکان تعریف روشهای شماره گذاری ساده و پیشرفته وجود دارد یا خیر؟
  متشکرم

 28. varjavandadmin

  با درود
  بله. امکان لینک نرم افزار Bpms با ms project وجود دارد. البته در بسیاری از موارد خود خریدار سیستم با توجه به آموزشهایی که میبیند و البته اشرافی که روی سایر نرم افزارهای سازمان دارد اینکار را انچام میدهد. به نرم افزارهای ایرانی زیادی هم وصل شدیم. البته به دلایلی امکان ذکر آنها به صورت رسمی وجود ندارد و اگر تمایل داشتید با شرکت تماس بگیرید تا به صورت تلفنی این موارد گفته شود. ضمن اینکه مشتریانی که در این خصوص فعال هستند هم قابل ارائه می باشد. ولی به صورا کلی امکان لینک نرم افزار bpms به سایر نرم افزار های سازمان وجود دارد. برای درک بهتر لطفا این لینک را ببینید.

 29. پیمان عزیززاده

  با سلام.
  در سایتتان دیدم که ذکر شده بود امکان لینک نرم افزار Bpms به سایر نرم افزارهای سازمان وجود دارد. آیا امکان لینک نرم افزار bpms به نرم افزار ms project وجود دارد ؟ تجربه لینک شدن به چه نرم افزارهای ایرانی را دارید؟ لطفا در صورت امکان بنویسید

 30. varjavandadmin

  با درود. در این مورد مطالب خوبی در سایت نوشتیم. میتونید این لینک را ببنینید. ولی به صورت عمومی نرم افزار bpms ما قابلیت ارتباط با سیستمهای دیگر را دارد. البته به شرط و شروطی که خدمتتان عرض میکنیم.
  اگر شرکت تولید کننده نرم افزار مثل نرم افزار مالی وب سرویس برای ارتباط بدهد بهترین و ساده ترین کار است. اگر هم وب سرویس ندهید ما خودمان با مهندسی معکوس ساختار نرم افزار مقابل را بررسی میکنیم و این کار را انجام میدهیم. البته برخی از شرکتهای همکار اجازه دسترسی به اطلاعات بانک اطلاعاتی (به اصطلاح پشت سیستم) را نمیدهند و حتی در قراردادشان هم این قضیه پررنگ ذکر شده است که در این صورت ما نمیوتونیم کاری بکنیم. بهتر است در این موارد حتما در قراردادتان تمهیداتی اندیشیده شود که دچار این مشکل نشوید. ولی مثلا برای ارتباط با سیستمهای ساعت زنی و انگشت زنی و برخی دیگر مشکلی نداشتیم. بهتر است در این موارد بررسی صورت بذیرد.
  با سپاس

 31. فرزام محمدیان

  سلام. آیا امکان لینک کردن نرم افزار bpms شما با سایر نرم افزاری سازمان ما وجود دارد یا خیر؟ لطفا توضیح دهید. مثل نرم افزار مالی و …

 32. varjavandadmin

  با درود. این امکان قابل ارائه در نرم افزار bpms است. ابتدا بایستی فرمهای فاکتور، پیش فاکتور، حواله و رسید و … با نرم افزار bpms ساخته شود. گزارش مورد نظر نیز در سیستم ساخته شود. خروجی این گزارشها به ابزار داشبورد ساز نرم افزار Bpms ارسال میگردد و در نهایت داشبورد به کاربر نمایش داده میشود. امکان کلیک کردن روی داشبورد و باز شدن ریز اطلاعات در داشبورد ساز نرم افزار Bpms وجود دارد.
  با سپاس

 33. محمد بیگی

  با سلام
  آیا در نرم افزار BPMS شما میتوان چنین امکانی اراپه کرد که هنگام ورود به برنامه گزارشی میبنی بر تعداد سفارش فروش ، پیش فاکتور فروش ، فاکتور فروش ، حواله های خروج ، تعداد پخش شده و تحویل مشتری شده ارائه کرد. بعد با کلیک روی آنها بتوان فرمها و چزئیات آنها را دید؟ ضمن اینکه فلوچارتهای هر فرم به هم وصل است. مثلا فاکتور و پیش فاکتور . وضعیت موچودی انبارها را هم مشاهده نمود.

 34. varjavandadmin

  با سلام و تشکر از سوالتان.
  نرم افزار قراردادها (پیمان) به عنوان یک نرم افزار آماده برای شرکتهای پروژه محور طراحی شده است. امکانات آن ثابت و قابل تغییر نیست و در صورتیکه امکان جدید بخواهید بایستی به گروه تولید شرکت ورجاوند سفارش خود را اعلام نمایید تا در قالب زمانبندی اجرا و تحویل گردد. در مورد نرم افزار bpms ، تمام قابلیتهایی که در نرم افزار پیمان وجود دارد قابل پیاده سازی با نرم افزار bpms میباشد. با این تفاوت که قابلیت کاستامایز شدن با سرعت بالاتری صورت میپذیرد و حتی خود شما قادر خواهید بود موراد مورد نیاز خود را در سیستم بروز کنید. نرم افزار bpms به صورت ویندوز و وب بیس قابل استفاده است. نرم افزار bpms معمولا در فاز اول اطلاعات پایه و بانکهای اطلاعاتی اصلی را ایجاد میکنند و سپس با استفاده از تکنیکهای BI امکان تهیه گزارش و داشبورد را نیز به شما میدهد.پیشنهاد میکنم جلسه ای در این خصوص با واحد فروش شرکت داشته باشید تا از نزدیک قابلیتهای نرم افزار bpms را ببینید.
  با سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *