نرم افزار bpms

نرم افزار BPMS

نرم افزار BPMS چیست؟

نرم افزار BPMS  (نرم افزار مدیریت فرایندهای کاری یا نرم افزار مدیریت کسب و کار  (Business Process Management System)) یک راهکار مناسب برای بهبود راهبری و مدیریت فرایندها و نظارت بر عملکرد سازمان میباشد. نرم افزار bpms به کمک هوش سازمانی تزریق شده به آن بهبود قابل توجهی در چابک بودن سازمان و ایجاد تفکر قائم به سیستم بودن در مقابل با قائم به شخص بودن می کند. با استفاده از نرم افزار bpms عملا نقشه راه تعالی سازمانی که از سوی مدیریت تدوین شده با سرعت مناسبی اجرایی میشود. جای شکی نیست که با هوشمند شدن بیشتر نرم افزارهای bpms بزودی به عنوان برترین نرم افزار در حوزه تعالی سازمانی و مدیریت اطلاعات، نقش هسته اصلی سیستمهای سازمانی آینده را بازی خواهد کرد.

چرا نرم افزار BPMS کتیبه؟

امروزه با اندکی جستجو در فضای اینترنت نرم افزارهای bpms زیادی قابل مشاهده خواهد بود. وجود این همه شرکت فروشنده و یا تولید کننده نرم افزار bpms کار انتخاب نرم افزار bpms را سخت میکند. نکته ای که نرم افزار bpms کتیبه را متمایز میکند ساخت این نرم افزار توسط واحد تولید شرکت ورجاوند می باشد. تجربه سالها مطالعه و تحلیل سیستمهای مختلف در حوزه‌های گوناگون از جمله مالی، صنعتی، مهندسی و … ما را به تحلیلی رساند که قادر به ساختن نرم افزار bpms بومی و ایرانی شدیم. نکته قوت دیگر نرم افزار bpms کتیبه، درک خوب شرکت ورجاوند از مشتری و حمایت در روال تحلیل و مستندسازی کار است که عملا سرعت بهره برداری از نرم افزار bpms را بالا می‌برد. و اما نکته آخر اینکه ما با شرکتهایی که تنها اپراتور و کاربر نرم‌افزارهای bpms خارجی هستند تفاوت داریم چرا که ما خودمان تجربه و لذت طراحی موتور نرم افزار bpms را داریم و بسیار چابک میتوانیم فرایندهای شما را نرم افزاری کنیم. شما نرم افزار bpms خارجی با توجه به عدم وجود نمایندگی و پشتیبانی مناسب نمیدانید چه کاری را میتوانید با آن انجام بدهید و چه کاری را نمیتوانید! ولی ما میدانیم قابلیتهای نرم افزار bpms خودمان چیست و اگر هم وجود نداشته باشد خودمان برایتان در قالب امکانات جدید و رایگان ارائه میدهیم.

اجزای اصلی نرم افزار BPMS کتیبه :

 • ابزار فرم ساز : ابزار طراحی فرمهای سیستم به عنوان مثال بتوان فرم مرخصی و یا مجموعه فرمهای فرایند خرید را تعریف كرد. برای اطلاعات بیشتر ابزار فرم ساز ورجاوند را مشاهده فرمایید.
 • سیستم مدیریت گردش کار (Workflow Designer) : با سیستم مدیریت گردش کار فلوچارت حركتی فرمها قابل تعریف خواهد بود.
 • ابزار تعریف پردازش (Process Engine) این پردازش ها ممكن است به صورت داخلی (داخل خود سیستم) و یا به صورت خارجی (از سایر سیستم های موجود در سازمان) باشد. استفاده از  web service در اين بخش امكان پذير است. ارسال پردازشهایی نظیر ارسال پست الکترونیکی ، ارسال پیامک (SMS) و … در این بخش وجود دارد.
 • ابزار گزارش‌ساز که به کمک آن گزارشهای مورد نیاز مدیریت در قالبهای نمایشی و چاپی به صورت نامحدود قابل استفاده خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر ابزار گزارش ساز ورجاوند را مشاهده فرمایید.
 • ابزار داشبورد ساز که با دستیابی به شاخصهای (kpi) مورد نیاز مدیران و پردازش اطلاعات و گزارشها در قالب گرافیکی و نمودارهای متنوع قابل نمایش است. برای اطلاعات بیشتر ابزار داشبورد ساز ورجاوند را مشاهده نمایید.

چند قابلیت برجسته نرم افزار BPMS کتیبه :

 • امکان ارتباط با سایر نرم افزارهای موجود در سازمان به صورت مستقیم و یا از طریق وب سرویس.
 • امکان تعریف رویداد در فرمها شامل رویدادهای ذخیره سازی، حذف و ویرایش.
 • یکپارچگی با  نرم افزار اتوماسیون اداری قدرتمند كتيبه و وجود کارتابل و فضای کاری یکسان
 • استفاده به صورت ویندوز و وب بیس
 • کاملا بومی و ساخته شده توسط واحد تولید شرکت ورجاوند و بدون نیاز به نرم افزار واسط و یا ترجمه شده.
 • پشتیبانی مناسب در حین کار در طراحی و پیاده سازی فرایندها.
 • تولید گردش کارهای پیچیده به صورت گراف بر اساس قوانینی كه شما تعریف می‌كنید در نرم افزار bpms کتیبه مقدور است. به عنوان مثال بر اساس روابط موجود در چارت سازمانی و یا هر شرط پیچیده‌ای كه شما در نظر دارید. ضمن اینكه انواع شرائط سازمان شما برای حركت فرایند قابل پیاده سازی است. تعریف دسترسی دسترسی در هر مرحله قابل تعمیم می باشد. برای درک بهتر تصمیم سازی در گردش کار بهتر است بخش DSS را مطالعه فرمایید.
 • ابزار ردیابی فرایند كه از طریق كارتابل قابل پیگیری است. مراحل اجرايي كار به صورت درختي، ليستي و فلوچارتي قابل نمايش است.
 • منو ساز جهت جانمایی مناسب فرمها و گزارشها.
 • مدیریت آلارم و یادآوری : در نرم افزار BPMS ورجاوند امکان تعریف خودکار آلارم و یادآوری برای فرایندهایی که نیاز به کنترل تاریخ و زمانبندی دارد مهیا است.
 • محیط کاربری بسیار ساده جهت طراحی فرایندهای پیچیده.
 • با توجه به اینکه ساخت مدل کاری و موجودیتهای بانک اطلاعاتی به صورت کاملا شفاف وجود دارد مشتری به راحتی به ساختارهای تولید شده در نرم افزار bpms دسترسی دارد. به بیان دیگر پشت سیستم نرم افزار BPMS در اختیار مشتری قرار میگیرد.
 • ریسک پایین و قیمت مناسب : از آنجا که کلیه موتورهای bpms ورجاوند توسط واحد تولید شرکت ساخته شده است و نرم افزار bpms ایرانی و بومی بوده، تسلط کافی و موثر بر روی این ابزارها وجود دارد و مشتریان بدون هیچ گونه استرس و نگرانی میتوانند فرایندهای خود در سیستم bpms ورجاوند تولید و راهبری کنند. ذکر این نکته لازم است که هیچ شرکتی نمیتواند ادعا کند که نرم افزار bpms خودش همه چیز را پوشش میدهد. آنچه مهم است این است که شرکت تولید کننده با فیدبک و بازخوردی که از مشتری میگیرد بتواند در زمان مناسب پاسخ گو باشد و این فقط توسط شرکتهایی که خودشان تولید کننده bpms هستند قابل انجام است. خرید نرم افزار bpms خارجی ریسک بالایی دارد.

اگر میخواهید با معیارهای خرید نرم افزار bpms آشنا شوید نمونه RFP نرم افزار BPMS را ببنید

تفاوت نرم افزار BPMS با نرم افزار مدیریت گردش کار (wfm):

برخی از مشتریها دارای ابزارهای فرم ساز و مدیریت گردش کار هستند. همیشه این سوال پیش می آید که مزیت نرم افزار bpms نسبت به wfm چیست؟ اینکه چطور بفهمیم نرم افزار مورد نظر یک نرم افزار BPMS است یا یک نرم افزار WFM ؟

نرم افزار مدیریت گردش کار برای طراحی فرمها و گردش کار مورد استفاده قرار میگیرد. نگاه آن، نگاه فرمی بوده و پیاده سازی قواعد کاری پیچیده در آن امکان پذیر نیست. در صورتیکه در نرم افزار bpms نگاه فرایندی وجود دارد و ایجاد تصمیم گیری و پیاده سازی قواعد کاری پیچیده در آن وجود دارد. در wfm امکان اتصال به نرم افزارهای دیگر سازمان وجود ندارد ولی در bpms ارتباط با سایر زیرسیستمها چه از طریق ارتباط با لایه بانک اطلاعاتی و چه از طریق وب سرویس وجود دارد. به بیان دیگر یکپارچگی اطلاعات در سازمان بوجود می آید. در رده بندی سیستهای نرم افزار bpms به عنوان نسل چهارم نرم افزارها وجود دارد و wfm یک نسل قبل از bpms است. در واقع bpms نسل جدیدتری است که علاوه بر دارا بودن ویژگیهای مثبت wfm نقصهای آن را نیز برطرف کرده است. بهتر است برای درک بهتر جایگاه نرم افزار bpms مقاله BPMS و نسلهای مختلف سیستمهای اطلاعات را مطالعه فرمایید. برای اینکه بدانید ابزاری که دارید bpms است یا wfm این سوالات را مطرح کنید و ببینید چه جوابی دارد :

 • آیا امکان ارتباط با سیستمهای دیگر وجود دارد. مثلا آیا امکان برقراری ارتباط با سیستم ساعت زنی (سیستم حضور و غیاب) که توسط شرکت دیگری ساخته شده وجود دارد و میتوان اطلاعاتش را خواند؟
 • آیا میتوان به نرم افزار حسابداری وصل شد و بر اساس میزان رقم سند گردش کار پویا تعریف کرد؟
 • آیا میتوان موجودی کالای انبار را از سیستم انبار خواند و در فرایند درخواست کالا مورد بررسی قرار داد؟
 • عملیات تایید در فرمها قابلیت نوشتن رویداد را دارد؟ اصولا این ابزار قابلیت نوشتن رویداد (Event) را دارد؟
 • امکان ارتباط با وب سرویس در سیستم وجود دارد؟

اینها سوالاتی است که با پاسخ دادن به آن میتوان فهمید که نرم افزار bpms چه تفاوتهایی با نرم افزار wfm دارد.

نرم افزار BPMS در یک نگاه

مقالات مرتبط با نرم افزار BPMS :

 

This Post Has 67 Comments

 1. varjavandadmin

  با درود. بله. این موارد را که فرمودید در نرم افزار bpms کتیبه وجود دارد. بزودی مطلبی در سایتمان به عنوان “کلید واژه های bpms” منتشر میشود که توضیح این موارد را در آن به صورت مفصل با مثال بیان خواهد کرد.
  با سپاس

 2. میثم هادی پور

  با سلام
  میخواستم بدونم قابلیتهای زیر در نرم افزار bpms وجود دارد یا خیر؟

  ۱- Roles and Users defination
  ۲- Versioning
  ۳- Data Validation
  ۴- Workflow Monitoring
  ۵- Workflow Statistics
  ۶- Drag-and-drop of workflow components
  ۷- Supports multiple user roles in a workflow
  ۸- Authorized non-technical users can manage workflow processes
  ۹- Manages and tracks sequential and parallel workflow actions
  با تشکر

 3. varjavandadmin

  با درود.
  معمولا یک اشتباه رایجی که ممکن است در اجرای این تیپ کارهای طراحی و پیاده سازی پیش بیایید این است که همه کارها باستی با جزئی ترین آیتمها مستند شده باشد. تهیه یک چنین مستندی بسیار زمانبر است و حتی ممکن است پس از تولید با توجه تغییر نیازهای مشتری دچار تغییر شود. روشهای دیگری است که به صورت فرایندی کار صورت میگیرد و خود مشتری (مالک فرایند) نیز در کار تهیه مستندات درگیر خواهد شد و اولویت پیاده سازی با توجه به نیازهای مشتری صورت میگیرد. نرم افزار bpms هم با رویکرد فرایندی که دارد گام به گام اجرای کار را جلو میبرد. کافی است فقط سطوح اولیه فرایندها دربیاید و بعد کار را اجرا کنید.

 4. محمد یوسفی

  با سلام. متولوژی طراحی که برای استفاده در اجرای نرم افزار bpms است بایستی چگونه باشد؟ آیا قبل از اجرای نرم افزار Bpms بایستی همه فرایندها تحلیل و طراحی بشوند یا اینکه روشی دیگر برای کار روی نرم افزار Bpms وجود دارد؟
  لطفا توضیح دهید.

 5. varjavandadmin

  با درود. بله. این موارد در نرم افزار bpms ما موجود است. شما میتوانید با ابزار فرم ساز موجود در bpms گونه های مدرک خود با هر نوع شکل و پیچیدگی ظاهری را بسازید. روی هر فیلدی دسترسی بدهید و امکان جستجو هم روی آن داشته باشید. همچنین اجازه درج فایل و ضمیمه هم وجود دارد. از طریق گزارش ساز هم این امکان وجود دارد که گزارشی از مجموعهای فرم داشته باشید و با کلیک روی هر ردیف امکان باز شدن فرم مرتبط وجود داشته باشد.
  با سپاس

 6. بهروز صادقی

  سلام.
  ما دنبال نرم افزاری هستیم که شکلهای مختلف مدرک را در آن ذخیره کنیم. چیزی که برایمان مهم است این است بتوان برچسب گذاری کرد و بتوان در نرم افزار بر اساس آنها گزارش گیری کرد. نکته دگیر اینکه بایستی گزارشی تهیه شود که تمام مدارک را ببنییم و با کلیک روی آن محتویان مثل فایل و متا دیتا را مشاهده کنیم. اگر هم امکان ویرایش با دسترسی را داشته باشیم هم مناسب است. آیا در نرم افزار bpms شما این موارد قابل اجرا است؟

 7. varjavandadmin

  با درود. نرم افزار Bpms کتیبه توسط همکاران ما در واحد تولید شرکت ورجاوند تهیه شده و از نرم افزارهای کرک شده و یا رایگان نیست. البته نرم افزارهای Bpms که در بازار وجود دارد حتما توسط همکاران ما برررسی شده و نقاظ قوت آنها در نرم افزار Bpms خود گنجاده ایم.

 8. محمد جواهری

  با سلام.
  آیا در نرم افزار bpms شما نرم افزاری است که شما طراحی کردید و یا اینکه نرم افزار آماده است و شما به عنوان کاربر از این سیستم استفاده میکنید و اپراتور هستید؟

 9. varjavandadmin

  با درود.
  بحث ارتباط نرم افزار bpms با نرم افزار مالی بحث مفصلی دارد. حتما میدانید مجموه نرم افزارهای مالی شامل یک سیستم اصلی به نام حسابداری و چند زیر سیستم دیگر مثل حقوق و دستمزد، فروش، انبار ، خزانه داری و … میباشد که هر مشتری با توجه به نوع کاری که دارد میتواند از آنها استفاده کند. همه این سیستمها پروسه ای به نام ارسال سند دارد. با توجه به کدینگهای رابط و کلیشه ای که برای تولید سند در زیر سیستمها تعریف میشود، پروسه ارسال سند از سوی این زیرسیستمها به نرم افزار مالی انجام میشود و دیگر لازم نیست حسابدار سند را دستی بزند و اصطلاحا میگوییم این سندها سیستمی است. حال با توجه به وسعت کسب و کار و نیاز به تولید فرایندهایی که دیگر در حوزه سیستمهای مالی وجود ندارد و یا با نیاز مشتری متفاوت است، به کمک نرم افزار Bpms تولید زیرسیستمها صورت میگیرد و اگر قرار است سندی به سیستم مالی ارسال گیرد از طریق قابلیتهای نرم افزار Bpms اینکار مقدور است. یکی از مواردی که میگوییم سیستمها یکپارچه است همین است.
  در صورتیکه تمایل داشتید با ما تماس بگیرید.

 10. زهرا مهری

  با سلام. در جایی از پایگاه دانش ورجاوند دیدم که نوشته بودید ارتباط نرم افزار bpms با نرم افزار مالی امکان پذیر است. خیلی جاها هم دنبال ارتباط نرم افزار مالی با چیزهای دیگر هستند. منظور چه نوع ارتباطی است؟

 11. varjavandadmin

  با درود. سوال جالبی بود. بله امکان پذیر است. توضیح اینکه همانطور که فرمودید یکی از قابلیتهای اصلی یک نرم افزار Bpms وجود یک ابزار فرم ساز قوی است که گونه های مختلف مدرک را در آن تعریف کرد. وجود یک گزارش یا کارتابلی مجتمع از تمام فرمها و نامه ها و ایجاد موتور جستجوی قدرتمند که بدون در تظر گرفتن اینکه در کدام فیلد مقدار مورد نظر شما وجود دارد از قابلتهای bpms ما می باشد.
  با سپاس

 12. میلاد رنجبری

  با سلام. همانطور که در سایتتان نوشته بودید نرم افزار bpms شما دارای ابزار فرمساز است و یک کارتابل مشترک هم با نرم افزار اتوماسیون اداری دارد. از طریق ابزار گردش کار یا ورک فلو هم کارها به کارتابل ارسال میگردد. ما یک شرکت پروژه محور هستیم و میخواهیم گونه های مختلف مدرک و سیر تکامل و تولید آنها نیز از طریق bpms صورت پذیرد. آیا امکان جستجویی در سیستم دارید که با یک کلید واژه تمام اطلاعات موجود در نرم افزار (اعم از فرم یا نامه) که مرتبط با این کلید واژه هستند را بیاورد. با توجه به اینکه فرمها هر کدام دارای ساختار فیلدی جدا هستند. من چند تا نرم افزار bpms را دمو دیدم که علی رغم امکاناتی که داشتند این روال را پشتیبانی نمیکردند و بایستی چند گزارش و چند کارتابل طراحی میگردید. لطفا راهنمایی کنید.
  متشکرم

 13. varjavandadmin

  با درود. بله. این امکان در نرم افزار bpms وجود دارد. فرایندهای انبار میتواند به قول معروف Bpmsخور خوبی باشد و هم میتونه آماده تهیه شود. این بستگی به نوع کار شما دارد. ولی آنچه که مشخص است اینه که هر چه زمان میگذرد ضریب نفوذ نرم افزار Bpms بالاتر میرود و با هوشمند شدن بیشتر نرم افزارهای bpms نسل سیستمهای آماده از بین خواهد رفت!
  با سپاس

 14. عبدالهی

  با سلام. آیا در نرم افزار Bpms شما امکان ساخت فرایندهای انبار برای یک شرکت پیمانکار وجود دارد؟ امکان ثبت فرایندهای حسابداری انبار هم وجود دارد یا خیر؟

 15. varjavandadmin

  با درود. معمولا این نرم افزارهای به کمک وب سرویسهایی که ارائه میدهند امکان تبادل اطلاعات را فراهم میکنند. البته خود ما تاکنون برای کسی در نرم افزار bpms این کار را نکردیم. ولی برخی از مشتریان با توجه به آموزشهایی که دیدند توانستند با تلگرام تبادل اطلاعات کنند. بنابراین این امکان در نرم افزار bpms وجود دارد.
  با سپاس

 16. امین مقدم

  با سلام. آیا امکان تبادل اطلاعات نرم افزار bpms شما با نرم افزارهایی مثل تلگرام و یا نرم افزارهای دیگه اجتماعی مثل whatsapp وجود دارد؟ لطفا جزئیات را توضبح دهید. متشکرم

 17. varjavandadmin

  با درود. اگر تمام مستندات واقعا وجود داشته باشد که خیلی مناسب است. ولی معمولا با توجه به اینکه تحلیل خودش پروژه ای است ! و زمانبر است و بعضا آنقدر طول میکشد که نیاز است مجددا تحلیل و طراحی و تولید مستند صورت بگیرید ، امکان تهیه تمام مستندات فرایندها امکان پذیر نیست. بنابراین بهترین کار به نظر ما تهیه سطح صفر فرایندها و ریز شدن روی ساده ترین فرایند در شروع و پیاده سازی آن در نرم افزار bpms است. بنابراین لازم نیست همه مستندات وجود داشته باشد. در طول اجرا خواهید دید که چقدر مستندات ارائه شده نیاز به بازنویسی مجدد دارد و نسخه جدید آن تولید خواهد شد. با نرم افزار Bpms متوجه خواهید شد باگهایی که در طراحی فرایندها وجود دارد تازه بیرون میزند! پس بهتر است به شعار ” جهانی فکر کنید و محلی عملی کنید” اعتقاد داشته باشید.
  با سپاس

 18. راحله حسین پور

  با سلام
  آیا برای اینکه بخواهیم از ظرفیت نرم افزار bpms استفاده کنیم بایستی تمام مستندات فرایندها موجود باشد ؟ لطفا کمی درباره روش اجرای نرم افزار bpms توضیح دهید.
  با تشکر

 19. varjavandadmin

  با درود.
  بله. امکان تعریف روشهای شماره گذاری با استفاده از فیلدها و اجزای فرم در نرم افزار bpms کتیبه وجود دارد. حتی امکان تعریف فرمهای محاسباتی و فانکشنهای SQL Server نیز وجود دارد. تعداد فرمها هم محدودیتی ندارد و میتوانید با توجه به نیاز خود از فرم ساز ورجاوند استفاده نمایید.
  با سپاس

 20. روبرت ساهاکیان

  با سلام.
  سوالی داشتم اینکه ما فرمهای متعدد داریم و هر فرم روش شماره گذاری منحصر به فردی دارید. این روشهای شماره گذاری با توجه به اجرای هر فرم قابل تعریف است (کدهای هوشمند) و بعضا کدهای بزرگی است. آیا در نرم افزار bpms شما امکان تعریف روشهای شماره گذاری ساده و پیشرفته وجود دارد یا خیر؟
  متشکرم

 21. varjavandadmin

  با درود
  بله. امکان لینک نرم افزار Bpms با ms project وجود دارد. البته در بسیاری از موارد خود خریدار سیستم با توجه به آموزشهایی که میبیند و البته اشرافی که روی سایر نرم افزارهای سازمان دارد اینکار را انچام میدهد. به نرم افزارهای ایرانی زیادی هم وصل شدیم. البته به دلایلی امکان ذکر آنها به صورت رسمی وجود ندارد و اگر تمایل داشتید با شرکت تماس بگیرید تا به صورت تلفنی این موارد گفته شود. ضمن اینکه مشتریانی که در این خصوص فعال هستند هم قابل ارائه می باشد. ولی به صورا کلی امکان لینک نرم افزار bpms به سایر نرم افزار های سازمان وجود دارد. برای درک بهتر لطفا این لینک را ببینید.

 22. پیمان عزیززاده

  با سلام.
  در سایتتان دیدم که ذکر شده بود امکان لینک نرم افزار Bpms به سایر نرم افزارهای سازمان وجود دارد. آیا امکان لینک نرم افزار bpms به نرم افزار ms project وجود دارد ؟ تجربه لینک شدن به چه نرم افزارهای ایرانی را دارید؟ لطفا در صورت امکان بنویسید

 23. varjavandadmin

  با درود. در این مورد مطالب خوبی در سایت نوشتیم. میتونید این لینک را ببنینید. ولی به صورت عمومی نرم افزار bpms ما قابلیت ارتباط با سیستمهای دیگر را دارد. البته به شرط و شروطی که خدمتتان عرض میکنیم.
  اگر شرکت تولید کننده نرم افزار مثل نرم افزار مالی وب سرویس برای ارتباط بدهد بهترین و ساده ترین کار است. اگر هم وب سرویس ندهید ما خودمان با مهندسی معکوس ساختار نرم افزار مقابل را بررسی میکنیم و این کار را انجام میدهیم. البته برخی از شرکتهای همکار اجازه دسترسی به اطلاعات بانک اطلاعاتی (به اصطلاح پشت سیستم) را نمیدهند و حتی در قراردادشان هم این قضیه پررنگ ذکر شده است که در این صورت ما نمیوتونیم کاری بکنیم. بهتر است در این موارد حتما در قراردادتان تمهیداتی اندیشیده شود که دچار این مشکل نشوید. ولی مثلا برای ارتباط با سیستمهای ساعت زنی و انگشت زنی و برخی دیگر مشکلی نداشتیم. بهتر است در این موارد بررسی صورت بذیرد.
  با سپاس

 24. فرزام محمدیان

  سلام. آیا امکان لینک کردن نرم افزار bpms شما با سایر نرم افزاری سازمان ما وجود دارد یا خیر؟ لطفا توضیح دهید. مثل نرم افزار مالی و …

 25. varjavandadmin

  با درود. این امکان قابل ارائه در نرم افزار bpms است. ابتدا بایستی فرمهای فاکتور، پیش فاکتور، حواله و رسید و … با نرم افزار bpms ساخته شود. گزارش مورد نظر نیز در سیستم ساخته شود. خروجی این گزارشها به ابزار داشبورد ساز نرم افزار Bpms ارسال میگردد و در نهایت داشبورد به کاربر نمایش داده میشود. امکان کلیک کردن روی داشبورد و باز شدن ریز اطلاعات در داشبورد ساز نرم افزار Bpms وجود دارد.
  با سپاس

 26. محمد بیگی

  با سلام
  آیا در نرم افزار BPMS شما میتوان چنین امکانی اراپه کرد که هنگام ورود به برنامه گزارشی میبنی بر تعداد سفارش فروش ، پیش فاکتور فروش ، فاکتور فروش ، حواله های خروج ، تعداد پخش شده و تحویل مشتری شده ارائه کرد. بعد با کلیک روی آنها بتوان فرمها و چزئیات آنها را دید؟ ضمن اینکه فلوچارتهای هر فرم به هم وصل است. مثلا فاکتور و پیش فاکتور . وضعیت موچودی انبارها را هم مشاهده نمود.

 27. varjavandadmin

  با سلام و تشکر از سوالتان.
  نرم افزار قراردادها (پیمان) به عنوان یک نرم افزار آماده برای شرکتهای پروژه محور طراحی شده است. امکانات آن ثابت و قابل تغییر نیست و در صورتیکه امکان جدید بخواهید بایستی به گروه تولید شرکت ورجاوند سفارش خود را اعلام نمایید تا در قالب زمانبندی اجرا و تحویل گردد. در مورد نرم افزار bpms ، تمام قابلیتهایی که در نرم افزار پیمان وجود دارد قابل پیاده سازی با نرم افزار bpms میباشد. با این تفاوت که قابلیت کاستامایز شدن با سرعت بالاتری صورت میپذیرد و حتی خود شما قادر خواهید بود موراد مورد نیاز خود را در سیستم بروز کنید. نرم افزار bpms به صورت ویندوز و وب بیس قابل استفاده است. نرم افزار bpms معمولا در فاز اول اطلاعات پایه و بانکهای اطلاعاتی اصلی را ایجاد میکنند و سپس با استفاده از تکنیکهای BI امکان تهیه گزارش و داشبورد را نیز به شما میدهد.پیشنهاد میکنم جلسه ای در این خصوص با واحد فروش شرکت داشته باشید تا از نزدیک قابلیتهای نرم افزار bpms را ببینید.
  با سپاس

 28. غلامحسین عبادی

  با سلام و تشکر از مطالب سایتتان
  سوالی داشتم اینکه ما میخواهیم ترم افزار قراردادها تهیه کنیم. فرایندهای مرتبط با قراردادها کاملا مشخص است. در سایت شما هم نرم افزار قراردادها به عنوان نرم افزار آماده معرفی شده است و هم با نرم افزار bpms پیشنهاد شده است. آیا امکاناتی که در این دو سیستم وجود دارد با هم یکسان است ؟ به لحاظ هرینه چطور است؟ شما کدام را پیشنهاد میدهید؟
  آیا نرم افزار bpms شما بانک اطلاعاتی هم ایجاد میکند؟ با امکان گزارش و داشبورد و از این تیپ کارها. به صورت وب بیس هم قابل بهره برداری است یا خیر؟
  با تشکر

 29. varjavandadmin

  با درود
  بله. این امکان با نرم افزار bpms قابل پیاده سازی است. البته سیستمهایی مثل Taskmanager باید توجه به نیاز خریدار قابل پیاده سازی با نرم افزار bpms است. بنابراین در صورتیکه نوع کار خود را میدانید نرم افزار Bpms گزینه خوبی برای اجرای کار میباشد

 30. محسن آزادی منش

  با سلام
  آیا امکان طراحی یک نرم افزار مدیریت کار مثل Taskmanager با نرم افزار bpms وجود دارد؟ آیا میتوان تاریخ اقدام و میانگین زمان انجام کار در سیستم تعریف نمود؟ آیا میتوان با نرم افزار bpms کار را به گونه ای تعریف کرد که در صورت مشغل بودن کارها، خودش نفر بعدی را مشخص نماید؟
  با سپاس

 31. varjavandadmin

  با سلام و تشکر از سوالتان. معمولا نرم افزار bpms رایگان دارای محدودیت نسبت به نرم افزار حرفه ای است. اگر هم شرکت خارجی باشد معمولا پشتیبانی آن سخت است و خودتان باید گلیم خود را از آب بیرون بکشید. بهر حال ریسک خرید یه نرم افزار با پشتیبانی کمتر است یا یک نرم افزار مجانی بدون پشتیبانی!؟ فراموش نکنید قرار است شریان اصلی اطلاعات شرکت شما درون نرم افزار bpms باشد و ببینید تا چه حد میتوانید روی آن ریسک کنید. پیشنهاد میکنم مطالب زیر را ببینید :
  نرم افزار bpms رایگان و نرم افزار processmaker رایگان. جواب سوال خود را در آنجا پیدا میکنید.

 32. میتر قنبری

  با سلام. نظر شما در رابطه با استفاده از نرم افزارهای bpms رایگان چیست؟ آیا بهتر نیست بجای خرید نرم افزار bpms از این نرم افزارها استفاده کنیم و هزینه ای پرداخت نکنیم. با توجه به اینکه معمولا شرکتهای معتبری سازنده این نرم افزارها هستند؟
  با تشکر

 33. سارا حجری

  با سلام و احترام
  آیا نرم افزار bpms برای طراحی یک نرم افزار جهت استفاده در مدیریت دانش وجود دارد یا خیر؟ به بیان دیگر آیا امکان طراحی فرایندهای سیستم مدیریت دانش با نرم افزار Bpms وجود دارد یا خیر؟

 34. varjavandadmin

  با سلام. خانم حسینی عزیز. شبیه این سوال را در بخش نرم افزار اتوماسیون اداری پرسیده بودید و پاسخش همان است
  “سخت افزار مورد نیاز نرم افزار bpms با توجه به حجم اطلاعات ، تعداد کاربران همزمان و اینکه چه به صورت وب بیس و یا ویندوزی استفاده میکنند بستگی دارد. اینکه چه نسخه SQL Server و ویندوز سرور چه گونه ای است هم روی کیفیت سخت افزار پیشنهادی جهت استفاده در نرم افزار bpms موثر است.”

 35. زهرا حسینی

  به لحاظ سخت افزار نرم افزار bpms شما جه زیرساختی باید داشته باشد؟ آیا برای اجرای نرم افزار bpms بایستی چیزی روی کامپیوتر کلاینت نصب گردد یا خیر؟
  با سپاس

 36. varjavandadmin

  با سلام. بله. این امکان برای خرید نرم افزار bpms وجود دارد و با مشاهده مستندات قیمت و هزینه آن اعلام خواهد شد.

 37. وحید حسین خانی

  شرکت ما نیاز به پیاده سازی چند فرایند محدود دارد. آیا برای پیاده سازی آن با نرم افزار bpms میتوان به صورت پروژه ای عمل کرد؟ مثلا بجای خرید نرم افزار bpms به صورت پکیجی هزینه آن محاسبه شود؟
  با تشکر

 38. varjavandadmin

  یکی از تفاوتهای مهم نسخه ساده و حرفه ای نرم افزار bpms کتیبه، پشتیبانی از قواعد کاری پیچیده است. از دید ما قواعد کاری ساده در نرم افزار bpms ، قاوعد کاری ساده قواعدی است که پردازشهای مربوط به آن در همان نگاه اول قابل درک و فهم هست و همان سطح اولیه فیلدها فرایندها می باشد. مثلا اگر فیلد فلان این مقدار بود و یا جمع فیلدهای فلان با این مقدار بود قاعده کاری فرایند بدین گونه باشد. ولی منظور از قاعد کاری پیچیده در نرم افزار bpms ، قواعد کاری پیچیده محاسبات و پردازشهای پیجیده بوده مثلا قرار است از سایر موجودیتهای سیستم و یا سیستم دیگر آنالیزی صورت بگیرد و این آنالیز روی روند کاری موثر باشد. سعی کردم تا آنجاییکه ممکن است توضیح بدهم ولی اگر تمایل داشتید با شرکت تماس بگیرید تا مشاوره لازم به شما داده شود.

 39. اشکان میرباقری

  منظور از قواعد کاری پیچیده در نرم افزار bpms که چند بار در سایت به آن اشاره نمودید چیست؟ معیار ساده یا پیچیده بودن قواعد کاری در نرم افزار bpms را توضیح بیشتری دهید.
  با سپاس

 40. varjavandadmin

  با سلام
  در صورت خرید نرم افزار bpms نسخه حرفه ای، داشبورد ساز ارائه خواهد شد. داشبورد ساز از محصولات تولیدی شرکت ورجاوند می باشد و با Qlikview متفاوت است.

 41. سورنا عزیزی

  با سلام.
  آیا داشبورد ساز با نرم افزار bpms ورجاوند ارائه میشود؟ این داشبورد ساز هم کار واحد تولید شرکت است یا مثل ابزارهای Qlikview و … است؟

 42. varjavandadmin

  با درود
  نیازی به ساخت فرمی برای این کار نیست و امکان پیوست نمودن فایل به فرمها وجود دارد. حتی شما خودتان میتوانید دکمه های پیوست نمودن فایلها با تعیین نوع و حجم (محدودیت در صورتیکه تمایل دارید) فایل در فرمهای ساخته شده با نرم افزار bpms بگذارید.

 43. مجتبی قنبریان

  درود
  آیا امکان تعریف قسمتی برای پیوست کردن (File Attachement) در نرم افزار Bpms کتیبه وجود دارد یا اینکه فرم آنر بایستی خودمان در نرم افزار Bpms بسازیم و کاربر استفاده نماید.
  با سپاس از مطالب مفید سایتان

 44. varjavandadmin

  با سلام
  نرم افزار bpms و نرم افزار MIS دو مقوله متفاوت هستند. MIS به عنوان یکی از زیرساختهای نرم افزار bpms است و به نظر ما مقایسه ایندو درست نیست. MIS به عنوان بستر مهمی در جهت ارائه اطلاعات به نرم افزار bpms مشخص میشود.
  برای درک بهتر توصیه میکنیم لینک که مربوط به تکامل MIS با نرم افزار Bpms است را مطالعه فرمایید.

 45. محمد قنبری

  با سلام
  لفطا تفاوت بین نرم افزار BPMS و نرم افزار MIS را بیشتر توضح دهید. اگر لینکی در این خصوص دارید لطفا معرفی نمایید. من چیزی در سایتتان پیدا نکردم ؟

 46. varjavandadmin

  با سلام.
  برای خرید نرم افزار bpms اجباری به خرید نرم افزار اتوماسیون اداری نیست. البته بهتر است که محیطها یکسان باشد مثلا کارتابل یکجا باشد. ولی در هر صورت اجباری در این کار نیست.

 47. سیدکریم حسنی

  سوالی داشتم این بود که آیا برای خرید نرم افزار bpms حتما بایستی نرم افزار اتوماسیون اداری را خرید کرد؟ محدودیتی در آن وجود ندارد؟ کاربران نرم افزار Bpms با نرم افزار اتوماسیون اداری یکسان هستند؟

 48. varjavandadmin

  با سلام. پیشنهاد ما این است فرمها با نرم افزار Bpms تهیه گردد. ارتباط با نرم افزار حسابداری در صورتیکه شرکت تولید کننده نرم افزار حسابداری اجازه دسترسی به بانک اطلاعاتی را بدهد و یا وب سرویس جهت درج سند حسابداری در اختیار ما قرار بدهد امکان پذیر است حتما مقاله تهیه شابلون حسابداری با نرم افزار bpms را مشاهده فرمایید.

 49. علی ارجمندی

  ما یک نرم افزار حسابداری داریم. ولی شرکت نیاز به طراحی فرم دارد که با گشت و گذاری که کردم دیدم نرم افزارهای از خانواده نرم افزار Bpms و فرم ساز قابلیت طراحی آنرا دارند. سوالی که داشتم این است که در فرمهای ما دارای تراکنشهای مالی مباشد و در حال حاضر به صورت دستی این فرم ها را به واحد مالی میدهیم و مسئول مالی خودش سند حسابداری را در نرم افزار مالی وارد میکند. با توجه به تعداد زیاد ایم فرمها مثل فرمهای صورت وضعیت، هزینه های کارگاه و … که داریم زمان زیادی صرف ورود اطلاعات میشود. ضمن اینکه خطای انسانی هم در آن دخیل است. آیا با نرم افزار bpms و یا چیزی شبیه به آن میشه این روالها را مکانیزه و خودکار کرد؟
  با تشکر

 50. varjavandadmin

  شرکت ورجاوند برای پیاده سازی فرایندها توسط نرم افزار bpms هزینه ای دریافت نمیکند. ولی در صورت نیاز به تحلیل و طراحی فرایند هزینه آن قابل محاسبه خواهد بود.

 51. عماد عبادی

  آیا شرکت شما برای طراحی فرایند از طریق نرم افزار bpms هزینه ای دریافت میکند؟

 52. varjavandadmin

  بله. امکان ارتباط نرم افزار Bpms ورجاوند با سایر زیرسیستمهای شما وجود دارد. این کار با چند روش استفاده می شود : یکی استفاده از وب سروریسها و دیگری ارتباط با لایه بانک اطلاعاتی یا data در زیر سیستم.
  البته در صورتیکه شرکتی فروشنده نرم افزارتان اجازه اتصال به نرم افزارش را ندهد (به لحاظ قراردادی بایستی این مورد را بررسی کنید) کاری نمیشود کرد. معمولا محدودیتی روی این مورد از سوی فروشنده اعمال نمیشود. مثلا ما میخواستیم در یکی از فرایندهایمان پس از طی یک پروسه ، اطلاعات فرم را در قالب یک نامه به نرم افزار اتوماسیون اداری خریدار (که البته نرم افزار اتوماسیون اداری کتیبه نبود و شرکت دیگری ارائه داده بود) درج کنیم که از طریق وب سرویس این کار صورت گرفت.

 53. عمادالدین لواسانی

  سلام. در بخشی از مطالب مرتبط با نرم افزار bpms اشاره فرمودید که امکان ارتباط نرم افزار bpms با سایر زیرسیستمهای خریدار وجود دارد. این روش به چه صورت است؟ آیا در صورتیکه شرکت تولید کننده نرم افزار همکاری با شما رد رابطه با ساختار نرم افزار نداشته باشد این کار امکان پذیر است یا خیر؟
  با تشکر از مطالب سایتان

 54. varjavandadmin

  با سلام
  سوالی که پرسیدید خیلی اما و اگر میشه پاسخ داد. پیش نیاز نرم افزار bpms این است که نقشه راه فرایندها موجود باشد (یا حداقل بخشی از آن). ممکن است قبل از تاسیس شرکت تمام این نقشه ها با تجربه ای که از شرکتهای دیگر وجود داشته است ، بدست بیاید. اگر این تجارب وجود داشته باشد استفاده از نرم افزار Bpms مفید است. در غیر این صورت باید روی زیر ساختهای فرایندهای خود کار شود. پس از آن سراغ نرم افزار Bpms بروید.

 55. علی محمدیان

  به نظر شما برای شرکتی که تازه تاسیس شده خرید نرم افزار bpms خوب است؟ شما چه پیشنهادی میدهید؟

 56. varjavandadmin

  نرم افزار bpms ورجاوند توسط گروه تولید شرکت ورجاوند ساخته شده که بیش از یک دهه از تولید آن میگذرد. Bpms ورجاوند که با نام تجاری کتیبه روانه بازار شده است دارای موتورهای فرم ساز، گزارش ساز، داشبورد ساز، موتور طراحی workflow و… است. معولا چارچوب اصلی تمام Bpmsها یکسان است و ویژگیهای موتورهای آنها با هم تفاوت دارد و البته رابط کاربری نیز متفاوت است. چیزی که در سیستم ما خیلی بدیهی است اینکه خیلی ساده طزاحی شده است. پیشنهاد میکنم جلسه ای در این خصوص با هم داشته باشیم تا جزئیات بهتر مورد بررسی قرار بگیرد.
  با سپاس

 57. علی شاه محمدی

  آیا نرم افزار bpms ورجاوند توسط خود شرکت ورجاوند نوشته شده و یا مثل برخی شرکتها از processmaker یا bizagi و … استفاده شده است؟ به لحاظ مقایسه ای چه تفاوتهایی با این سیستمها دارد؟

 58. varjavandadmin

  با سلام
  در این خصوص همکاری لازم با مجموعه شما انجام مییگیرد. در هر صورت داده های نرم افزار bpms متغلق به شرکت خریدار است و ساختار جداول به راحتی در اختیار خریدار قرار میگیرد. البته اگر یکی از ساختارها در اختیار خریدار باشد بقیه ساختارها از روی مدل آن براحتی قابل استخراج است.

 59. مهدخت آذری

  در صورتیکه بخواهیم به ساختار بانک اطلاعاتی نرم افزار bpms دسترسی داشته باشیم و بدانیم اطلاعات فرمها و فرایندها کجای سیستم قرار میگیرند آیا همکاری از سوی شرکت شما صورت میگیرد یا خیر؟ لطفا توضیح در این خصوص ارائه فرمایید.

 60. varjavandadmin

  سلام.
  خانم محمدی عزیز. برای اجرای نرم افزار bpms بایستی قبل از پیاده سازی نقشه راه فرایندهای شرکت را داشته باشید. البته تهیه یک نقشه راه با جزئیات خودش یک پروژه است. برای درک بهتر، پیشنهاد میکنم لینک http://www.varjavandco.com/%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/ را مشاهده فرمایید.
  البته به ظور کلی بهتر است حداقل یکی از فرایندهای ساده و البته با نفوذ بالا را در سازمان شناسایی کنید و نقشه راه آنرا ترسیم کنید. ممکن است فرایند با سایر فرایندها نیز در ارتباط باشد ولی در حد کلی این ارتباط تحلیل شود. پس از تهیه نقشه راه پیاده سازی با نرم افزار bpms آغاز خواهد شد. البته مهندسی مجدد نیز پس از اجرا جهت بهینه سازی فرایند مورد استفاده قرار میگیرد. پیشنهاد مکنیم جلسه ای در این موارد با هم داشته باشیم.
  با تشکر

 61. فاطمه محمدی

  در خصوص روش اجرایی که برای نرم افزار BPMS مناسب است توضیح دهید؟ به بیان دیگر برای اینکه بتوانیم از نرم افزار bpms استفاده بهینه کنیم باید چه راهکارهایی در نظر گرفت ؟

 62. varjavandadmin

  با سلام.
  ما سعی کردیم در همان مقاله processmaker رایگان توضیحات کافی را بدهیم. ولی در مجموع بدلیل محدودیتهایی که نسخه رایگان آن دارد ممکن برخی از فرایندها در آن اجرا نشود. ضمن اینکه شرکت فوق دارای نمایندگی در ایران نیست.
  نسخه هایی هم که مطابق با نسخه حرفه ای آن است خیلی گران است و اگر شما چنین نسخه ای دارید نسخه کرک آن است. بهر حال این نرم افزار هم گزینه ای است که باعث میشود به عنوان یک آلترناتیو قابل بررسی قرار بگیرد. ولی در حال حاضر شرکتهایی هستند که خودشان نرم افزار BPMS ایرانی تولید میکنند که با یک سرچ تو گوگل میتوانید پیداشون کنید. حالا این نظر کارشناسی شما است که از کدوم روش استفاده کنید. پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر جلسه ای با هم داشته باشیم تا حضوری درباره قابلیتهای نرم افزار bpms صحبت کنیم.
  با تشکر

 63. شادی جبلی

  در سایت شما مقاله ای در خصوص نرم افزار process maker رایگان نوشته شده است. process maker به صورت رایگان قابل دانلود است. به نظر شما با وجود این نرم افزارهای رایگان و نمونه هایی مثل Sharepoint اصلا خرید نرم افزار bpms مقرون به صرفه هست؟ لطفا توضیح دهید.

 64. varjavandadmin

  با سلام
  به هر حال همیشه این چلنج بین استفاده از نرم افزار آماده و یا استفاده از نرم افزار BPMS وجود دارد. بستگی به سلیقه شما دارد. معمولا سیستم CRM به غیر از قواعد کلی که دارد نیاز به کاستامایز سازی دارد که در صورت نیاز بایستی این امکان به مشتری داده شود. در صورتیکه ارتباط با سایز زیرسیستمها برایتان مهم است (مثل ارتباط با حسابداری) و یا اینکه امکانات بیش از یک CRM استاندارد مورد نیاز است پیشنهاد ما نرم افزار BPMS است در غیر این صورت CRMهای آماده مناسب است. البته پیشنهاد میکنیم برای مشاوره بهتر با واحد فروش ورجاوند تماس بگیرید.

 65. احسان آقایی فر

  به نظر شما بهتر نیست بجای خرید نرم افزار BPMS جهت پیاده سازی نرم افزار CRM از یک سیستم آماده استفاده کرد؟ لطفا در مورد مزایا و معایب هر دو روش توضیح دهید.
  ممنون

 66. varjavandadmin

  با سلام. نرم افزار BPMS کتیبه محصول شرکت ورجاوند بدوه و دارای پشتیبانی می باشد. بستگی به قرارداد خرید مدتی به صورت رایگان خدمات پشتیبانی ارائه میگردد. در مورد قیمت لطفا با واحد فروش شرکت ورجاوند تماس بگیرید تا با توجه به نیازهای شما قیمت پیکیج پیشنهادی ارائه گردد.

 67. رضوی

  سلام. در مورد نرم افزار bpms که ارائه میدید چند تا سوال داشتم. سوال اول اینکه آیا محصولات شما از جمله همین نرم افزار bpms و دیگر محصولات پشتیبانی دارند و این پشتیبانی بصورت هزینه دار هست یا رایگان و چه زمانی پشتیبانی دارید؟ سوال دوم هم در رابطه با قیمت نرم افزار بی پی ام اس هست که اگر امکانش هست قیمت پایه و پلن های نرم افزار را بگین. ممنون از اطلاعات خوبی که داخل سایتتون قرار دادید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *