نرم افزار BPMS

نرم افزار BPMS چیست؟

نرم افزار BPMS یا نرم افزار مدیریت فرایندهای کسب و کار (Business Process Management System) ابزاری است پویا که با استفاده از آن، فرایندهای مورد نیاز مشتری قابل خلق و اجراست. از آنجا که خلق فرایند توسط خود مشتری نیز قابل انجام است، تولید آن کم هزینه به لحاظ زمانی و ریالی خواهد بود.

BPMS یک نرم افزار تکاملی است

با توجه به زنده بودن فرایندها و نیاز به تغییرات فرایند، BPMS بایستی به گونه‌ای باشد که چرخه تغییر و زندگی فرایند (Life Cycle Process) را در هر زمان پوشش دهد. برای همین می‌گوییم BPMS یک نرم افزار تکاملی(Evolutionary software) است.

چرا استفاده از نرم افزار BPMS کم هزینه است؟

به دلیل چابکی BPMS (Agile) و عدم نیاز به تولید کننده نرم افزار، اعمال تغییرات با زمان و قیمت مناسب (با کمترین منبع) توسط خود مشتری انجام پذیر است. در این روش مالک فرایند به عنوان مهمترین عنصر در اجرای فرایند نقش بازی می‌کند. ایده اصلی استفاده از BPMS تامین نیازهای کاربر و حفظ استقلال آن است. هیچ کس غیر از خود مشتری بهتر نمی‌داند که چه می‌خواهد. پس این راه که خود مالک فرایند یا مشتری در اجرا فرایند سهیم باشد بهترین راه توسعه نرم افزاری سازمان است. BPMS مناسب بخرید، قول می‌دهیم نرم افزاری دیگری نخرید. همه چیز را از BPMS بخواهید.

روش کار در نرم افزار BPMS چیست؟

روش اجرایی کار یک روش گام به گام است. بدین معنی که مالک فرایند که خود عضوی از تیم در اجرای آن است نیاز خود را در قالب مستنداتی ساده بیان می‌کند. این مستندات در قالب فرم‌ها، گزارش‌ها، گردش کار و داشبوردهای اولیه نمود پیدا می‌کند. به مرور با استفاده از آن، نیازهای جدید در بستر BPMS تزریق و بهینه سازی فرایند صورت می‌گیرد. در BPMS مالک فرایند در چرخه اجرای آن سهیم است و با توجه به رویدادهای جاری فرایند را بروز می‌کند. برای همین است که می‌گوییم “استقرار bpms یک پروسه رویداد گرا است”. با سهیم شدن مالک فرایند در توسعه فرایند خود، علاوه بر درک بهتر فرایند نرم افزاری تولید شده، حس بهتری به مالک فرایند تزریق می‌شود. با این کار رضایت مالک فرایند جلب خواهد شد.

روش کار مستندسازی ما چگونه است؟

یکی از دشواری‌های تهیه مستند، نداشتن دانش مستندسازی است. وجود استانداردهای بعضا پیچیده و زمانبر از دید یک شرکت، در برخی از مواقع روال مستندسازی را مختل و دچار مشکل می‌کند. برای راحت شدن از شر این مشکل، روش مستندسازی ساده و کارآمدی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با هر سطح علمی، قادر به تولید مستند باشید. پس نگران روش‌های ارائه مستند نباشید. دنبال هزینه کردن زیاد جهت مستند سازی در اول کار نباشید.

آیا نیاز است همه فرایندها مستند شود؟

خیر. نیازی نیست همه کار مستند شود. اگر یک پروسه چند ماهه برای مستندسازی فرایندها هزینه کردید خیلی زود در پیاده سازی متوجه خواهید شد مستندسازی شما نیاز به بازطراحی دارد. فرایند مستندسازی و اجرا در BPMS بایستی خیلی سریع و چابک صورت بگیرد. سنگ بزرگ علامت نزدن است. پول خود را با مشاوره های ناکارآمد دور نریزید. قدم به قدم جلو بروید و کار را سخت نکنید. نقشه راه (Road Map) را داشته باشید ولی نیاز نیست همه نقشه راه با جزئیات مطرح شود. همین که بدانید چه می‌خواهید کافی است. اگر توانایی اینکار را هم ندارید، ما برایتان مستندات را تولید می‌کنیم. ما نقش واحد سیستم‌ها و روش‌ها را برایتان بازی می‌کنیم.

چرا نرم افزار BPMS کتیبه را انتخاب کنیم؟

امروزه با اندکی جستجو در فضای وب نرم افزارهای bpms زیادی قابل مشاهده خواهد بود. وجود این همه شرکت فروشنده و یا تولید کننده bpms، کار انتخاب نرم افزار bpms را سخت می‌کند. نکته‌ای که نرم افزار مدیریت فرایند کتیبه را متمایز می‌کند بومی و ایرانی بودن آن است. تجربه سالها مطالعه و تحلیل سیستم‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون از جمله مالی، صنعتی و مهندسی ما را به توانی رساند که قادر به ساختن نرم افزار bpms ایرانی و بومی شدیم. نکته قوت دیگر bpms کتیبه، درک خوب شرکت ورجاوند از مشتری و حمایت در روال تحلیل و مستندسازی کار است که عملا سرعت بهره برداری از bpms را بالا می‌برد. و اما نکته دیگر اینکه ما با شرکت‌هایی که تنها اپراتور و کاربر نرم‌افزارهای bpms خارجی هستند تفاوت داریم. چرا که ما خودمان تجربه و لذت طراحی موتور bpms را داشته و بسیار چابک می‌توانیم فرایندهای شما را نرم افزاری کنیم.

شما در نرم افزار bpms خارجی با توجه به عدم وجود نمایندگی و پشتیبانی نامناسب نمی‌دانید به صورت ۱۰۰% چه کاری را می‌توانید با آن انجام بدهید و چه کاری را نمی‌توانید! ولی ما می‌دانیم قابلیتهای  bpms خودمان چیست و اگر هم وجود نداشته باشد برایتان در قالب امکانات جدید و ارائه نسخه جدید رایگان انجام می‌دهیم. با نرم افزار مدیریت فرایند کتیبه چیزی نیست که نتوان تولید کرد. کافی است نگاهی به مقاله های تولید شده شرکت ورجاوند در حوزه bpms بکنید تا درک بهتر برای شما ایجاد شود. کافی است تماسی با مشتریان ما بگیرید تا متوجه بشوید شرکت‌های نرم افزاری هنوز هستند که خدمات پشتیبانی مناسب ارائه می‌دهند و ببینید که چه فرایندهایی با آن ساخته‌اند. بهترین و کم هزینه ترین روش تبلیغ ما، مشتری‌هایمان هستند. پس با نگاه حرفه‌ای به مشتری، محکوم به ارائه خدمات مناسب به مشتری هستیم. بالاترین هدف ما ارائه نرم افزار BPMS است که رضایت مشتری را موجب شود و با ارائه خدمات مناسب و بروز رسانی مداوم BPMS تولید شده این کار ممکن شده است. ما پاسخگوی مشتریان هستیم.

روشهای فروش متنوع BPMS کتیبه با توجه به نیاز مشتری:

در جهت راحتی مشتری‌ها، روش‌های متنوع خرید bpms با توجه به ساختار سازمانی و پیچیده‌گی فرایندهای مشتری قابل ارائه است. مشتری برای هر هزینه‌ای که می‌کند توجیح اقتصادی خواهد داشت. نسخه حرفه‌ای و سبک bpms کتیبه با توجه به نیاز مشتری ارائه می‌شود و قابل ارتقاء نیز خواهد بود. همچنین در صورتیکه تعداد فرایندهای شما زیاد نباشد، امکان ارائه نرم افزار bpms به صورت فرایندی و پکیج آماده وجود دارد. بنابراین قیمت نرم افزار bpms با توجه به ویژگیهای سازمان شما قابل ارائه است.

اجزای اصلی نرم افزار BPMS کتیبه :

 • ابزار فرم ساز: ابزار طراحی فرم‌های سیستم به عنوان مثال بتوان فرم مرخصی و یا مجموعه فرم‌های فرایند خرید را تعریف كرد. فرم ساز کتیبه امکانات بی‌نظیری دارد که توصیه می‌کتیم برای اطلاعات بیشتر ابزار فرم ساز ورجاوند را مشاهده فرمایید.
 • سیستم مدیریت گردش کار (Workflow Designer): با سیستم مدیریت گردش کار فلوچارت حركتی فرمها قابل تعریف خواهد بود. برخی از بایدها و نبایدها از طریق گردش کار مدیریت می‌گردد.
 • ابزار تعریف پردازش (Process Engine) این پردازش‌ها ممكن است به صورت داخلی (داخل خود سیستم) و یا به صورت خارجی (از سایر سیستم های موجود در سازمان) باشد. استفاده از  web service در اين بخش امكان پذير است. ارسال پردازش‌هایی نظیر ارسال پست الکترونیکی، ارسال پیامک (SMS) و … در این بخش وجود دارد.
 • ابزار گزارش ساز که به کمک آن گزارش‌های مورد نیاز مدیریت در قالبهای نمایشی و چاپی به صورت نامحدود قابل استفاده خواهد بود.
 • ابزار داشبورد ساز که با دستیابی به شاخصها یا (KPI) مورد نیاز مدیران و پردازش اطلاعات و گزارش‌ها در قالب‌های گرافیکی و نمودارهای متنوع قابل نمایش است. همچنین در صورت درخواست مشتری مبنی بر استفاده از داشبوردسازهایی نظیر Power BI این خدمات طراحی داشبورد نیز توسط واحد پشتیبانی شرکت قابل انجام است. این داشبوردها در کتیبه قابل استفاده خواهد بود.

 قابلیتهای BPMS کتیبه :

 • امکان ارتباط با سایر نرم افزارها و موجودیتهای سازمان به صورت مستقیم و یا از طریق وب سرویس.
 • امکان تعریف رویداد در فرم‌ها شامل رویدادهای ذخیره سازی، حذف، ویرایش و اعتبارسنجی.
 • یکپارچگی با  نرم افزار اتوماسیون اداری قدرتمند كتيبه و وجود کارتابل و فضای کاری یکسان. این یکپارچگی در سطح رابط کاربری و بانک اطلاعاتی است.
 • استفاده به صورت ویندوز و وب بیس و یا استفاده بر اساس روش انتشار اطلاعات (Replication)
 • کاملا ایرانی و بومی و ساخته شده توسط واحد تولید شرکت فراتحلیل‌گران ورجاوند و بدون نیاز به نرم افزار واسط و یا ترجمه شده.
 • پشتیبانی مناسب و پاسخگو در حین کار در طراحی و پیاده سازی فرایندها. BPMS مناسب پشتیبانی خوب می‌خواهد. مهمترین ویژگی ما پاسخگو بودن به مشتری در طول اجرای فرایندهاست.
 • تولید گردش کارهای پیچیده(Workflow) به صورت گراف بر اساس قوانینی كه شما تعریف می‌كنید در نرم افزار فرایند ساز کتیبه مقدور است. به عنوان مثال بر اساس روابط موجود در چارت سازمانی و یا هر شرط پیچیده‌ای كه شما در نظر دارید. ضمن اینكه انواع شرائط سازمان شما برای حركت فرایند قابل پیاده‌سازی است. تعریف دسترسی دسترسی در هر مرحله قابل تعمیم است. برای درک بهتر تصمیم سازی در گردش کار بهتر است بخش DSS را مطالعه فرمایید.
 • ابزار ردیابی فرایند كه از طریق كارتابل قابل پیگیری است. مراحل اجرايي كار به صورت درختي، ليستي و فلوچارتي قابل نمايش است.
 • منو ساز جهت جانمایی مناسب فرم‌ها و گزارش‌ها. وقتی تعداد فرم‌ها و گزارش‌ها زیاد شوند چاره‌ی جز منوسازی ندارید. اگر تمایل دارید می‌توانید منوها را داخل پنلهای مدیریتی قرار دهید.
 • مدیریت آلارم و یادآوری: در نرم افزار مدیریت فرایند کتیبه امکان تعریف خودکار آلارم و یادآوری برای فرایندهایی که نیاز به کنترل تاریخ و زمانبندی دارد مهیا است.
 • محیط کاربری بسیار ساده جهت طراحی فرایندهای پیچیده. همچنین رابط کاربری با توجه به سلیقه هر کاربر قابل بومی سازی است.
 • با توجه به اینکه ساخت مدل کاری و موجودیت‌های بانک اطلاعاتی به صورت کاملا شفاف وجود دارد مشتری به راحتی به ساختارهای تولید شده در bpms دسترسی دارد. به بیان دیگر پشت سیستم BPMS در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.
 • امکان هشتک گذاری‌های هوشمند برای تولید ابرمتا دیتا و امکان هدایت کاربران با کمترین خبرگی و آگاهی از فرایند در دست اقدام. به کمک این امکان شما قادر به خلق پایگاه دانش خواهید بود.
 • ریسک پایین و قیمت مناسب: به دلیل ساخت موتورهای bpms کتیبه در واحد تولید شرکت ورجاوند، نرم افزار کتیبه یک bpms ایرانی و بومی است. به همین دلیل تسلط کافی بر روی این ابزارها وجود دارد و مشتریان بدون هیچ گونه نگرانی می‌توانند فرایندهای خود در bpms ورجاوند تولید و راهبری کنند. ذکر این نکته لازم است که هیچ شرکتی نمی‌تواند ادعا کند که نرم افزار bpms خودش همه چیز را پوشش می‌دهد. آنچه مهم است این است که شرکت تولید کننده با فیدبک و بازخوردی که از مشتری می‌گیرد، بتواند در زمان مناسب پاسخگو باشد. اینکار فقط توسط شرکت‌هایی که خودشان تولید کننده bpms هستند قابل انجام است. خرید BPMS خارجی ریسک بالایی دارد. پاسخگو بودن مزیت ماست.

اگر می‌خواهید با معیارهای خرید نرم افزار bpms آشنا شوید نمونه RFP نرم افزار BPMS را ببینید

نرم افزار BPMS در یک نگاه

مقالات مرتبط با نرم افزار BPMS :

 

این مطلب دارای 134 نظر است

 1. varjavandadmin

  با درود و احترام
  نرم افزار BPMS کتیبه توسط واحد تولید شرکت ورجاوند تولید شده است. قاعدتا تفاوتها زیاده . توصیه میکنم تماس داشته باشید و برای تفاوتهای اصلی دموی نرم افزار را ببینید.
  با سپاس

 2. محمد

  سلام
  bpms شما اگر توسط خودتون ساخته شده است چه تفاوتی با نمونه های خارجی دارد؟

 3. varjavandadmin

  با درود و احترام
  در نرم افزار Bpms کتیبه برای هر فرم میتوان بدون محدودیت نسخه چاپی تولید کرد و امکان تعریف دسترسی نیز برای نمایش این پرینت ها وجود دارد.
  با سپاس

 4. احسان

  با سلام. آیا در BPMS کتیبه میتوان فرمت چاپی تعریف کرد؟ برای هر فرم بتوانیم تعداد نسخه چاپی با شگلهای مختلف ایجاد کرد و دسترسی هم براشون تعریف کنیم؟

 5. varjavandadmin

  با درود و احترام
  برای ارزیابی تامین کنندگان میتوانید از نرم افزار BPMS استفاده کنید. تاکنون برای برخی از مشتریان این فرایند اجرا شده است. دسته بندی هم مطابق با نیاز شما قابل پیاده سازی است. لطفا این مقاله را ببینید.
  http://www.varjavandco.com/%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%af%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86-%da%a9%d9%86%d9%86/

 6. احسان

  سلام. در مورد سیستمهای ارزیابی تامین کنندگان. آیا تاکنون چیزی به این شکل یا بشیه آن در bpms تولید کردید یا خیر؟ برای تامین کنندگان هم میخاهم دسته بندی داشته باشم مثلا حقیقی، حقوقی، کارخانه، مغازه و ….

 7. varjavandadmin

  با درود و احترام
  مواردی که مطرح فرمودید یک سیستم آرشیو فنی و یک سیستم ارتباط با مشتری است که قابلیت پیاده سازی با نرم افزار bpms را دارد. گزارشهای پویا از دیگر خروجی های نرم افزار Bpms است. برای اطلاعات بیشتر لطفا با واحد فروش ما تماس بگیرید.
  با سپاس

 8. محمد

  درود بر شما
  من نیاز شرکتم را اینطوری شرح میدهم: یک شرکت قطعه ساز خودرو هستیم. برای هر قطعه شناسنامه داریم. این شناسنامه بخشهای مختلفی از جمله نقشه ، مشخصات فنی و … دارد. همچنین در فرایند فروش این قطعه و اینکه چه اتفاقی برای این قطعه در طول زمان افتاده است نیز وجود دارد. مکاتباتی نیز ممکن است در این خصوص صورت پذیرد. امکان گزارش گیری نیز مورد نیازمان است. آیا با نرم افزار Bpms شما میتوان این موارد را مدیریت کرد؟
  با تشکر

 9. varjavandadmin

  با درود و احترام
  خیر. نیازی به طراحی همه فرایندها نیست و میتوان قدم به قدم فرایند را طراحی و پیاده سازی نمود تا کار سریعتر اجرا شود.
  با سپاس

 10. varjavandadmin

  با درود و احترام
  بله این قابلیت وجود دارد. البته باید قوانین که روی فرم در جهت گردش کار پویا وجود داشته باشد خیلی با دقت نوشته شود تا موتور گردش کار تعبیه شده در bpms دچار خطا نشود.
  با سپاس

 11. سارا

  با سلام. آیا گردش کارهایی که در نرم افزار bpms ساخته میشود قابل پویا بودن بر اساس سایر فرایندها هست. منظورم این است که میخواهیم ضوابط عملیاتی یک فرم را در یک فرم دیگر تعریف کنیم. با استفاده از مقادیر این فرم، گرشد کار سایر فرمها تغییر کند.

 12. عباس

  با سلام. برای پیاده سازی فرایندها به نظر شما بهتر است همه فرایندها طراحی شوند و بعد سیستم با نرم افزار bpms پیاده سازی شود و یا بخش بخش باید سیستم طراحی و پیاده سازی شود؟

 13. varjavandadmin

  با درود و احترام
  نرم افزار bpms کتیبه قابلیت پیاده سازی فرایندهای پیچیده را دارد. نمونه های زیادی از پیاده سازی آیین نامه های معاملات و پروژه های خرید پیاده سازی وجود دارد که در صورت تمایل قابل ارائه خواهد بود. در هر صورت پروسه فروش نرم افزار bpms یک پروسه فنی و بازرگانی است و معمولا کارشناسان فروش اون اشراف کامل روی مباحث فنی کار شما را ندارند. برای همین است که ممکن است برخی از مطالب را دقیق متوجه نشوند. البته برای جلوگیری از این مشکل بهتر است مستند ارسال شود تا جای شکی دیگر باقی نماند. البته در هنگام ارائه داستان کمی متفاوت است.
  با سپاس

 14. محمد

  سلام. آیا در نرم افزار bpms کتیبه میتوان فرایندی در خصوص مدیریت پروژه های خرید تولید کرد؟ این فرایند پیچیده است و به نوعی آیین نامه معاملاتی شرکت است. با چند شرکت هم در این مورد صحبت کردم و بیشتر گردش فرمها را نشان میدادند و پردازش خاصی نمیگفتند و خیلی هم متوجه منظور من نمیشدند. اگر قرار است متوجه نیاز من نشوند اصلا این Bpms به چه دردی میخورد؟

 15. varjavandadmin

  با درود و احترام. ما پیشنهاد میدهیم نرم افزار اتوماسیون اداری را تهیه کرده و اگر تعداد فرایندهایتان کم است، آنها را به صورت پکیجی با قیمت مناسب به شما ارائه بدهیم. این پکیج بر بستر نرم افزار bpms سوار میشود و کاملا قابل کاستامایز شدن است. اگر تعداد فرایندها زیاد باشد توصیه میکنیم نرم افزار bpms را بخرید در غیر این صورت به صورت پکیجی و موردی قابل ارائه است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
  با سپاس

 16. سینا

  با سلام. ما نیاز داریم مکاتبات مهندسی خود در نرم افزار ثبت کنیم. از طرفی یک سری فرایند هم در حوزه کاری خودمان مثل ثبت قرارداد و صورت وضعیت، درخواست خرید هم داریم. تعداد فرایندها هم زیاد نیست و همین چند مورد را میخواهیم. برای اینکار بایستی نرم افزار bpms خریداری شود؟

 17. varjavandadmin

  با درود و احترام
  این مورد شما فرمودید که امکان پذیر است. البته بستگی به این داره که روال تغییر در چه حدی است. برای هر نوع میزان تغییر راهکار متفاوتی وجود دارد.
  با سپاس

 18. دارا

  سلام
  آیا در نرم افزار bpms کتیبه امکان تغییر رفتار فیلدها در طی بلوغ سیستم و تکامل آن وجود دارد؟ در صورت امکان مشخص کنید چه بلایی بر سر اطلاعات قبلی میافتد

 19. varjavandadmin

  با درود و احترام. اینکه همه چیز را با BPMS میشود ساخت کمی حرف سنگینی است . ما توصیه نمیکنیم همه چیز با BPMS ساخته شود. مثلا یک نرم افزار حسابداری که یک نرم افزار استاندارد و آماده است نیازی به ساختش با BPMS نیست. میتوانید از نرم افزارهای آماده استفاده کنید. با BPMS میتوانیم به آن وصل شویم و در جهت خلق سیستمهای دیگر و تکمیل حسابداری میتوان از BPMS کمک گرفت. روند اجرای کار هم این است که مستندات طراحی هر فرایند ارائه میشود و قدم به قدم و چابک سیستم در اختیار مالک فرایند قرار میگیرد. در مراحل اول فرایندهای ساده تر و با نفوذ تر اجرا میشود و در مراحل بعدی فرایندهای پیچیده تر. برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما در ارتباط باشید. ۸۶۰۳۵۴۶۲- ۸۶۰۳۵۴۶۶-۸۶۰۳۵۴۷۷

 20. محمد

  با سلام. روند اجرای کار با نرم افزار BPMS چگونه است. با مطالعه ای که من داشتم ظاهرا همه چیز با bpms قابل استفاده است؟ لطفا کمی درباره روند اجرای کار توضیح دهید.

 21. varjavandadmin

  با درود و احترام
  ما معمولا علاوه بر نرم افزار BPMS در صورت نیاز مشتری نمونه فرایندهایی در حوزه های مورد نیاز مشتری ارائه میدهیم و پس از مطالعه آن توسط مشتری قابل کاستامایز شدن است. در مورد خدمات تحلیل نیز در صورت نیاز مشتری قابل ارائه خواهد بود.

 22. عباس

  با سلام. تا اونجایی که من مدونم bpms یک بستر خام است. آیا شما غیر از ارائه این بستر فرایندهای آماده ای را هم میتوانید به مشتریها ارائه بدهید با خیر؟ آیا در کار تحلیل هم کمک مشتری میکنید؟ به چه صورت است؟

 23. varjavandadmin

  با درود و احترام
  برای تهیه نرم افزار BPMS کتیبه نیازی به تهیه نرم افزار اتوماسیون اداری نیست. هر چند این دو نرم افزار در یک نرم افزار هستند ولی با توجه به نیاز مشتری فعال یا غیر فعال میشود.

 24. مرجان

  سلام. آیا بزای تهیه bpmsشما بایستی نرم افزار اتوماسیون اداری هم تهیه کرد؟

 25. varjavandadmin

  با درود. این مواردی که اشاره کردید با نرم افزار BPMS قابل انجام است. سیستم ارزیابی پرسنل با شاخصهایی که مورد نیاز شما است به صورت کاستامایز شده میتوان اجرا کرد. لطفا برای مشاوره با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.
  با سپاس

 26. سینا داودی

  سلام. من دنبال نرم افزاری هستم که بتونم یک سیستم مدیریت وظایف یا به اصلاح Taskmanager راه اندازی کنم. میخواهم بر اساس شرایطی سیستم تشخیص بدهد که Task تعریف شده برای چه شخصی باید برود. این تعاریف شامل شرح وظایف ، وضعیت ازدحام کار است. ضمن اینکه میخاهم بر اساس همین معیارها و برخی دیگر از معیارها سیستم ارزیابی و نظام پاداش و تنبیه در نظر بگیرم. آیا با نرم افزار BPMS میشود چینین کارهایی کرد؟

 27. varjavandadmin

  با دورود و احترام
  فرم ساز تفاوتهای زیادی با BPMS دارد. در BPMS نگاه فرایندی وجود دارد ولی در مورد فرم ساز تنها نگاه فرم و فیلد وجود دارد. امکان استفاده از وب سرویس و یا سیستمهای مبنتی بر سرویس در BPMS وجود دارد. خروجی هایی از جنس BI از مزایای BPMS است.
  با سپاس

 28. ali

  من مطالب زیادی در مورد نرم فزار bpms در سایتها مختلف دیدم. این نرم افزار bpms با فرم ساز چه فرقی دارد؟

 29. varjavandadmin

  با درود و احترام
  یکی از امکاناتی که یک نرم افزار bpms بایستی داشته باشد امکان اعتبارسنجی به اطلاعات وارد شده در فرم است. برخی از این اعتبارسنجیها ساده بوده (همانند کنترل اجباری بودن و یا کنترل تکراری نبودن) ولی برخی با استفاده از ورود اطلاعات در سایر فیلدها و یا حتی سایر موجودیتها (Entity) قابل تعریف خواهد بود. در نرم افزار Bpms کتیبه این موارد وجود دارد.
  با سپاس

 30. محمد

  در نرم افزار bpms شما امکان تعریف قواعد اعتبار سنجی یا validation rule وجود دارد. البته منظورم بیشتر اینه که بشه بر اساس فیلدهایی که در خود فرم ساخته شده بتوان مشخص کرد وضعیت فیلدهای دیگر چگونه باشد؟ سوال دیگر اینکه آیا برای خرید نرم افزار bpms حتما بایستی نرم افزار اتوماسیون اداری را هم خرید یا اینها نرم افزارهای جدا هستند و ربطی به هم ندارد. البته در سایتتون دیدم که کارتابل این دو نرم افزار در یک محیط است.
  متشکرم.

 31. varjavandadmin

  با درود. در مورد تبدیل یک رابط کاربری پیچیده به یک رابط کاربری ساده چندین روش وجود دارد و در ابتدا بایستی در مورد فرایندهای شما شناخت نسبی داشته باشیم. ولی اگر نگران هستید که تعداد فرمها و گزارشها در نرم افزار BPMS زیاد میشود میتوانید از امکان منوسازی برای تعریف فرمها و گزارشها و تخصیص دسترسی استفاده کنید. همچنین میتوانید از ابزاری داشبورد ساز برای تولید صفحات اختصاصی و تخصیص آن به کاربر مورد نظر استفاده نمایید

 32. varjavandadmin

  با درود. بله. چنین امکانی در نرم افزار BPMS کتیبه وجود دارد. این امکان با عنوان وضعیت فعال و یا نمایش فیلدها در فرم ساز پیش بینی شده است. حتی وضعیت نمایش میتواند از توابع و فانکشنهای SQL Server فراخوانی شود.
  با سپاس

 33. پرویز

  ما یک شرکت پروژه محور هستیم و میخواهیم فرایند های مرتبط با پروژه را درون سیستم بکارگیری کنیم. از آنجا که تعدا فرمها و گزارشها بسیار زیاد است په پیشنهادی دارید مبنی بر اینکه رابط کاربری ساده ای به ما بدهید؟

 34. محسن

  با سلام. ما میخواهیم فرمی بسازیم که برای اساس مقادیری که درون فرم وارد شده برخی از فیلد ظاهر و برخی پنهان شوند. همچنین ممکن است وضعیت فعال یا غیر فعال بودن فیلدهای درون فرم نیز به همین شکل باشد. آیا در نرم افزار bpms شما این قابلیت وجود دارد؟

 35. varjavandadmin

  با درود. این سوالی که پرسیدید خیلی کلی است و برای هر نرم افزار BPMS میتوان ویژگی کم کد بودن را در نظر گرفت. دست کم تمام نرم افزارهای BPMS مدعی کم کد بودن هستند. ما هم مدعی هستیم که نرم افزار کتیبه کم کد است. ولی بهتر است برای اثبات این ادعا نرم افزار را ببینید.

 36. خانی

  آیا کار کردن با نرم افزار BPMS شما نیاز به دانش نرم افزارری و برنامه نویسی دارد؟ کاربرهای معمولی تا چه میتوانند از نرم ازار BpmS شما استفاده بکنند و فرایندها را توسعه بدهند؟

 37. varjavandadmin

  با درود و احترام.
  نرم افزار BPMS به سایر نرم افزارها که میخواهید میتوانید وصل کنید. در مورد خواندن اطلاعات معمولا مشکلی نیست. ولی در مورد نوشتن اطلاعات معمولا بایستی ازطریق وب سرویس باشد. نرم افزارهای کرک شده معمولا از این چیزها ندارند و کسی هم نیست که کمی برای خواندن اطلاعات نکند. در ضمن پیشنهاد میکنیم برای نرم افزار اتوماسیون اداری از یک نرم افزار استاندارد و لایسنس دار استفاده کنید تا گیر نیفتید. برای اطلاعات بیشتر بهتر است با شرکت تماس بگیرید تا مشاوره لازم به شما ارائه شود.
  با سپاس

 38. علی

  سلام. ما میخواهیم نرم افزار bpms تهیه کنیم. ولی میخواهیم در کنا رآن از این نرم افزارهای کرک شده اتوماسیون ساده استفاده کنیم. شما میتوانید به آن وصل شوید و در یک سیستم یکپارچه که با هم متصل هستند خدمات به ما بدهید؟

 39. varjavandadmin

  با درود و احترام
  ارتباط با وب سرویسها امکان پذیر است و میتوان با صدا زدن وب سرویسها اطلاعات مورد نیاز خود را از آنها فراخوانی کنید و اگر نیاز باشد در فرمهایی که توسط نرم افزار BPMS ساخته شده است انتقال داد. پس از این کار پروسه پایش اطلاعات صورت میگیرد. بر اساس مکانیزهای تصمیم گیری مثل DSS میتوان تصمیم گرفت اطلاعات چگونه گردش پیدا کنند. فرم به کارتابل برود و نفرات فرمها را تکمیل کنند و یا پروسه دیگری صورت پذیرد. این قابلیتها در نرم افزار BPMS کتیبه موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۸۶۰۳۵۴۶۰ – ۸۶۰۳۵۴۶۲ واحد فروش
  با سپاس

 40. دانیال

  با سلام. من دنبال نرم افزاری هستم که بتوانم اطلاعات را از چند وب سرویس بگیرم و با استفاده از یک سری آنالیزها اول اطلاعاتی که این وب سرویسها میدهد را در بانک اطلاعاتی ذخیره کند. دوم اینکه یک سری عملیات خودکار بر اساس این اطلاعات انجام شود. مثلا یک سری فرمها در کارتابل برود و نفرات آنها را پر کنند. آیا در نرم افزار bpms شما میشود این عمیات و فرایندها را انجام داد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *