مزیت اصلی نرم افزار Bpms

تکامل زندگی فرايند، مزیت اصلی نرم افزار bpms 

يکي از مزيتهاي استفاده از نرم افزار و شايد مزيت اصلي نرم افزار bpms قابليت تکامل فرايند ميباشد. اين مزيت در مقایسه با استفاده از نرم افزار آماده پررنگ تر است. در نرم افزار آماده شما اجازه تغيير در فرايندها را نداريد. هر چند استفاده از نرم افزارهاي آماده به لحاظ خريد و استفاده اوليه ساده تر است ولي به مرور و با گذشت زمان ميزان سازگاري با فرايندهاي موجود در سازمان کاهش پيدا ميکند. البته طبيعي است که نرم افزار آماده با توجه به نياز روز مشتري خريداري شده است. هر چند برخي از نرم افزارهاي آماده قابليت بروز کردن ماژولهاي خود را دارند ولي اين تغييرات سطحي بوده و البته فقط توسط شرکت توليد کننده نرم افزار قابل انجام است.
در نرم افزار BPMS روش به گونه اي ديگر است. ماژولهاي پياده شده دقيقا همان چيزي است که مشتري مورد نيازش است. نه بيشتر و نه کمتر. چيزي اضافه تر وجود ندارد. البته اينکه نياز مشتری در طول زمان تغيير ميکند قابل بروز شدن روي نرم افزار است. خيلي از عواملي که روي تحليل فرايند اثر گذار است ممکن است از بيرون باشد و قابل پيش بيني هم نباشد. اين عوامل در فاز اول قابل مدل بودن نيست و در مدلينگ به عنوان عوامل ناشناخته ترسيم ميشود. مزیت اصلی نرم افزار bpms قابليت بروز کردن جزئيات فرايند و اينکه خود مشتري بتواند بدون وابستگي به شرکت توليد کننده نرم افزار bpms فرايندش را بروز کند.

یکی دیگر از مشکلات نرم افزارهای آماده این است که ممکن است تمام قسمتهایی که در فرمها و گزارشهای موجود وجود داشته باشد به کار شما نیاید ولی مزیت اصلی نرم افزار bpms کاستامایزسازی با توجه به نیاز شماست. در برخی از موارد تجربیات مشابهی از فرایندهای مورد نیاز مشتری در سایر سازمانها با نرم افزار bpms ایجاد شده که میتوان این تجربیات را به صورت کاستامایز شده در اختیار مشتریان جدید قرار داد.

این مطلب دارای 2 نظر است

  1. varjavandadmin

    با درود و احترام
    بابت سوال خوبتان سپاسگزاریم. بله. مجموعه نرم افزارهای کتیبه (اتوماسیون اداری – EDMS و BPMS) توسط واحد تولید شرکت ورجاوند با طی زمان حداقل یک دهه نفر ساعت انجام شده است. نرم افزارهای خارجی هم مزیتها و معایب خود را دارند و در این سایت ۱۰ها مقاله در این خصوص وجود دارد. ولی در هر صورت قابلیت رقابت وجود دارد. اگر ویژگی در نرم افزار Bpms مورد نیاز مشتری باشد که در موتورهای bpms کتیبه وجود نداشته باشد در قالب امکانات جدید بدون هزینه به مشتری ارائه خواهد شد. مشروط به اینکه در دوره پشتیبانی نرم افزار باشد. در غیر این صورت هزینه خواهد داشت.

  2. الهیار ترابی

    با سلام.
    شما مدعی میکنید که این نرم افزارها محصول شرکت خودتان است و خودتان نوشته اید. آیا قابلیت رقابت با نوع خارجی را دارید؟ اگر ویژگی در آنها باشد که در نرم افزار Bpms شما وجود نداشته باشد چگونه عمل میکنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *