پروتکل ECE

ECE چیست و چه کاربردی دارد؟

پروتكل ECE يا Electronic Correspondence Exchange Protocol يك پروتكل ملي و ايراني براي تبادل نامه بين گونه‌هاي مختلف نرم افزار اتوماسیون اداری است. اين پروتكل توسط كار گروهي از شركتهاي نرم افزاري توليد كننده نرم‌افزار اتوماسیون اداری و سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان تهران تدوين شده است. روش كار به اين صورت است كه شركت فرستنده نامه بجاي ارسال فكس و استفاده از پست الكترونيكي،  نامه را در قالب ECE خروجي گرفته و از طريق بستر پست الكترونيكي به گيرنده نامه ارسال مي‌كند. اين خروجي ECE در قالب يك فايل XML استاندارد ساخته مي‌شود. اين فايل XML از سوي گيرنده نامه شناسايي شده و به صورت خودكار در بخش نامه‌هاي وارده ثبت مي‌گردد. در صورت نياز رسيد از سوي گيرنده نامه نيز قابل ارسال خواهد بود. كليه متعلقات نامه از جمله تصوير، متن، نامه‌هاي مرتبط، پيوستها و … از طريق اين روش قابل ارسال خواهد بود. اين پروتكل مي‌تواند براي شركتهايي كه داراي ساختار هولدينگ هستند مناسب است و نياز به پهناي باند خاصي نيست و صرفا با دارا بودن پست الكترونيكي و بستر اينترنت اين كار قابل انجام است. با توجه به نیاز مشتری‌ها برای استفاده از پروتکل ECE ما نیز در نرم افزار اتوماسیون اداری کتیبه امکان پشتیبانی و ارتباط از طریق پروتکل ECE را اضافه نمودیم.

ابزار مشاهده فایلهای ECE یا ECE  Viewer

با توجه به اینکه ابزاری ساده رایگانی در خصوص پیدا نکردیم، ابزاری ساختیم که به همراه نمونه فایل ECE که از لینک زیر قابل دسترس است، کار کردن با ECE را مشاهده نمایید. امیدواریم کمکی در این خصوص کرده باشیم.

دانلود رایگان ابزار نمایش ECE

ابزار فایل راهنمای ECE جهت ارسال و رسید

برای درک بهتر فایل XML مرتبط با پروتکل ECE، مستند ECE ویژه ساختار فایل XML ارسال و فایل XML جهت رسید نامه در لینک زیر ارائه شده است:

فایل مستند ECE تهیه شده توسط کارگروه

این مطلب دارای یک نظر است

  1. اتوماسیون اداری

    ممنون از مطلب خوبتان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *