طراحی، راه اندازی، خدمات و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری خود را به ما بسپارید

شرکت مهندسی نرم افزار فرا تحلیل گران ورجاوند برای ارائه خدمات بهتر و افزایش کارایی نرم افزار های تولیدی خود  از جمله نرم افزار اتوماسیون اداری کتیبه، نرم افزار BPMS کتیبه، نرم افزار مالی اُرُد و … به دلیل نیاز به بستر مناسب شبکه و اینترنت، تصمیم بر ایجاد یک واحد فنی مجزا از واحدهای تولید نرم افزار و پشتیبانی نرم افزار به عنوان واحد خدمات و پشتیبانی شبکه گرفت.

Network-Services

واحد خدمات و پشتیبانی شبکه شرکت ورجاوند با محوریت اهمیت پیاده سازی شبکه های کامپیوتری در شرکت ها و سازمان ها به عنوان بستر اصلی ارتباطات درون سازمانی، انتقال اطلاعات، محرمانه نگه داشتن اطلاعات آن مجموعه، استفاده از نرم افزارهای تحت شبکه و تحت وب با بهترین کارایی و پشتیبان گیری از اطلاعات بصورت منظم فعالیت های خود را گسترش داده است.

عمده فعالیتهای واحد خدمات و پشتیبانی شبکه در این ۳ قالب ارائه می شود:

۱- مشاوره شبکه های کامپیوتری

۲-خدمات راه اندازی شبکه

۳-خدمات پشتیبانی شبکه

مشاوره شبکه های کامپیوتری یکی از قدمهای اولیه برای خدمات راه اندازی شبکه و خدمات پشتیبانی شبکه می‌باشد زیرا طراحی اصولی شبکه با توجه به استاندارد های موجود جزلاینفک ایجاد یک شبکه اصولی با کارایی مورد قبول هر سازمان می‌باشد که واحد خدمات و پشتیبانی شبکه از کارشناسان مجرب این واحد در مشاوره شبکه های کامپیوتری به سازمان ها و شرکت ها بهره می‌برد. زیرا با توجه به نیاز و بودجه ای که هر مجموعه برای ساختار شبکه خود در نظر دارد باید راهکاریی مناسب به آن مجموعه ارائه گردد. مشاوره شبکه های کامپیوتری طبق استانداردها باعث کاهش هزینه،افزایش کارایی و بالا بردن امنیت می شود که نکته قابل اهمیتی در شبکه است.

خدمات راه اندازی شبکه در واقع مربوط به قسمت اکتیو شبکه های کامپیوتری می باشد و پس از مرحله مشاوره شبکه های کامپیوتری قابل اجرا می باشد. پس از اینکه طراحی و ساختار شبکه با توجه به نیاز هر مجموعه و بودجه ای که برای این موضوع اختصاص داده شده است مشخص گردید پیکر بندی های مختلف برای هر مجموعه صورت می‌پذیرد. از جمله پیکربندی سوئیچ و روترهای سیکو (Cisco)،پیکربندی تجهیزات میکروتیک (MikroTik)،راه اندازی سرورهای مجازی (Server Virtualization)، خدمات مجازی سازی (Virtualization) و راه اندازی شبکه دامین (Domain) یا ورک گروپ (Work-group) با سرویسهای مورد نیاز این پیکربندی ها .کارشناسان واحد خدمات و پشتیبانی شبکه بعد از خدمات راه اندازی شبکه به مدت محدودی جوابگوی پیکربندی های انجام شده می باشند و پس از آن با ارائه گزارشات مکتوب از پیکربندیهای صورت گرفته شبکه را تحویل آن مجموعه می دهند.

lan-plan

خدمات پشتیبانی شبکه که به دو صورت انجام می پذیرد : گروهی از مجموعه ها دارای شبکه کامپیوتری می‌باشند و برای خدمات و پشتیبانی شبکه مایل به همکاری با شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه بوده که این روش برای مجموعه هایی در دسته بندی سایز کوچک یا متوسط، بسیار مقرون به صرفه است چون قیمت تمام شده خدمات پشتیبانی شبکه زمانیکه با شرکت های پشتیبانی شبکه همکاری می شود از اینکه یک فرد به عنوان مسئول شبکه آن مجموعه می باشد پایین تر است. از طرفی هم شرکت های پشتیبانی شبکه دارای یک تیم فنی هستند که معمولا افراد با سطوح دانش و تجربه مختلف در آن شرکتها فعالیت می کنند و در نتیجه مجموعه ها وابسته به شخص نمی باشد بلکه با یک تیم حرفه ای خدمات پشتیبانی شبکه قرارداد پشتیبانی دارند.

در این حالت پس از بررسی کارشناسان واحد شبکه شرکت ورجاوند اگر نیازی به پیکر بندی مجدد باشد، مشاوره شبکه های کامپیوتری صورت گرفته و پیکر بندی ها اصلاح می گردد و یا در صورت استاندارد بودن پیکربندی نیازی به پیکر بندی مجدد نمیباشد. در هر صورت قراردادی مبنی بر خدمات و پشتیبانی شبکه با آن مجموعه منعقد می‌گردد.

حالت دیگر به این شکل است که مجموعه ها در قدم اول ایجاد شبکه برای مجموعه خود می باشندکه پس از مرحله مشاوره شبکه های کامپیوتری و مشخص شدن نیاز هر مجموعه و پیکر بندی آن که می تواند پیکربندی سوئیچ و روترهای سیکو (Cisco)، پیکربندی تجهیزات میکروتیک (MikroTik)، راه اندازی سرورهای مجازی(Server Virtualization)، خدمات مجازی سازی (Virtualization) و راه اندازی شبکه دامین (Domain) یا ورک گروپ (Work-group) باشد،کارشناسان واحد خدمات و پشتیبانی شبکه نصب و پشتیبانی شبکه را طی یک قرارداد که معمولا بصورت سالیانه است انجام می دهند.

البته شایان ذکر است شرکت ورجاوند انواع خدمات شبکه علاوه بر اکتیو شبکه که در بالا توضیح مختصری در مورد آن داده شد را ارائه می دهد از جمله خدمات پسیو شبکه کامپیوتری و خدمات خرید سرور های شبکه زیرا خدمات پسیو شبکه کامپیوتری و خدمات خرید سرور های شبکه نیز تاثیر مستقیم بر خدمات اکتیو دارد. خدمات پسیو شبکه کامپیوتری بر خلاف اینکه خیلی مبحث ساده ای به نظر میرسد بصورت تخصصی انجام شدن آن بسیار حائز اهمیت است زیرا در خدمات پسیو شبکه کامپیوتری نیز باید محاسباتی صورت پذیرد و یکسری از استاندارد ها رعایت گردد تا باعث بروز مشکلات در عملکرد قسمت اکتیو شبکه نگردد.

 

این مطلب دارای 8 نظر است

 1. مدیر واحد شبکه

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  سوال شما خیلی کلی هست و من یک توضیح مختصر خدمتتان میدم بستگی به سایز شبکه شما و همچنین تجهیزات و سرورهای مجموعه شما دارد اگر سرورهای شما استانداردهای لازم را داشته باشند و مجازی سازی را ساپورت کنند روش مجازی سازی صددرصد بهتر است که البته معایب و محاسن این روش در صفحه پشتیبانی مجازی سازی ما توضیح داده شده است در صورت توضیحات بیشتر و کارشناسی با واحد خدمات شبکه تماس حاصل فرمایید.

  با تشکر

 2. میلاد حسنی

  با سلام. یک سوال داشتم و اینکه میخواستم بدونم به به لحاظ کارایی روشهای مجازی سازی بهتر یا روش غیر مجازی؟ در مورد پشتیبانی شبکه کدام روش را شما توصیه میکنید؟
  با تشکر

 3. مدیرواحد شبکه

  با سلام
  تفاوت شبکه های domain و workgroup در نحوه مدیریت و در میزان امنیت آنها می باشدکه شبکه های دامین دارای مدیریت متمرکز توسط یک سرور مرکزی می باشدالبته سایز شبکه یکی از آیتمها برای اینکه شبکه دامین یا workgroup می باشد ولی گاهی بعضی از شبکه ها با اندازه کوچک بسته به سرویس هایی که می خواهند در شبکه داشته باشند نیاز به شبکه دامین دارند برای راهنمایی دقیق تر خواهشمند است با واحد شبکه تماس حاصل فرمایید.

 4. سیدقاسم عبداللهی

  با سلام و تشکر از مطالب مفید سایتان
  یک سوال مبتدی داشتم که امیدوارم ببخشید. میشه کمی درباره تفاوت بین شبکه های کامپیوتری از نوع domain و workgroup توضیح دهید. به نظر شما برای شرکتهای کوچک کدام نوع از شبکه مفیدتر است و سوال آخر اینکه خدمات و پشتیبانی شبکه در این دو حالت دارای هزینه متفاوت است یا خیر؟
  با تشکر

 5. varjavandadmin

  با سلام. لطفا با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما در این خصوص توضیحات کافی را خدمتتان ارائه بدهند.
  با تشکر

 6. نسیم امامی

  با سلام و خسته نباشید
  شرکت ما یک شرکت نسبتا کوچک است می خواستیم مشاوره از شما در مورد ساختار شبکه مون داشته باشیم درخواست ما به چه شکلی بررسی می شود؟

 7. زهراسادات نجات

  باسلام خدمت شما دوست گرامی
  در قالب یک قرارداد و با توجه به سایز شرکت مراجعاتی روتین مانند هفته ای یکبار یا ۲ هفته یکبار ودر نهایت ماهی یکبار بصورت مرتب انجام میشود در صورت بروز مشکل خارج از مراجعات کارشناسان بصورت تلفنی یا ریموت اقدام به حل مشکل می نماید و در صورت حل نشدن مشکل مراجعه حضوری صورت می پذیردو به مراجعات اضافه هزینه ای تعلق نمی گیرد
  برای مشکل پیش آمده خارج از ساعت کاری کارشناسان در صورت تلفنی و ریموت سعی در حل مشکل می نمایند ولی کارشناسان تا یک روز کاری زمان برای شروع رفع مشکل دارند

 8. محمدرضا شاهی

  با سلام.
  نحوه ارائه خدمات و پشتیبانی شبکه به چه صورت است؟ آیا کارشناس اعزام میکنید یا اینکه به صورت ریموتی مشکل را رفع میکنید؟ مراجعات حضوری کارشناسها به چه صورت است و آیا روی قیمت ارائه شده اثر گذار است یا خیر؟ و آخرین سوال اینکه در صورتیکه مشکل پیش آمد و خارج از ساعت کار بود شرکت متعهد به انجام خدمات است یا خیر؟
  با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *