ارتباط نرم افزار BPMS با زیرسیستم‌ها

روشهای تکنیکی ارتباط نرم افزار BPMS با زیرسیستم‌ها

همانطور گه قبلا گفته شد ارتباط نرم افزار BPMS با زیرسیستم‌های دیگر سازمان (که موجود بوده و توسط ابزاری غیر از bpms ورجاوند تولید شده باشد) از طریق web service و یا از طریق ارتباط مستقیم با بانک اطلاعاتی میسر خواهد بود. در صورتیکه web service موجود باشد این ارتباط تسهیل می‌گردد چرا که بدون داشتن دانش در خصوص بانک اطلاعاتی زیرسیستم امکان ارتباط با آن وجود خواهد داشت. حال سعی می‌کنیم با ارائه چند نمونه ساده، مثالهایی از ارتباط نرم افزار bpms با زیرسیستم‌های دیگر را ارائه دهیم.

کنترل موجودی انبار در فرایند درخواست کالا: ممکن است شما نرم افزار انبار داشته باشید و علاقه‌ای هم به استفاده از انباری که توسط bpms تولید شود نداشته باشید. از طرفی ممکن است برخی از فرایندها نظیر درخواست کالا که نیاز به کنترل موجودی انبار دارد در نرم افزار انبار وجود نداشته باشد. به کمک نرم افزار bpms کتیبه ورجاوند این قابلیت وجود دارد که با خواندن موجودی کالا از زیرسیستم دیگر، کنترل لازم جهت درخواست خرید یا درخواست کالا از انبار وجود داشته باشد.لطفا مقاله نرم افراز مدیریت خرید و تدارکات با BPMS را مطالعه فرمایید.

ارتباط با سیستم حسابداری مالی: در برخی از فرایندها نیاز است بدلیل وجود اطلاعات مالی، سند حسابداری معادل آن در bpms تولید شده و با تایید واحد مالی، آماده ارسال سند باشد. نکته مهم در این ارتباط، امکان فراخوانی کدینگهای حساب و تفصیل است که برای تولید سند حسابداری مورد نیاز است که با فراخوانی آن از سیستم حسابداری مالی میسر خواهد شد. البته اگر هنوز نرم افزار مالی ندارید بهتر است حسابداری اُرُد که از محصولات شرکت ورجاوند است را مشاهده کنید. همچنین مقاله شابلون فرایند و ارتباط با سیستم حسابداری را مطالعه فرمایید.

تولید سند حسابداری جهت نرم افزار حقوق و دستمزد: ممکن است شما از آن قبیل مشتریانی باشید که نرم افزار حسابداری تهیه کرده باشید که فاقد نرم افزار حقوق و دستمزد باشد. bpms کتیبه ورجاوند آنقدر قدرتمند هست که بتوان توسط آن نرم افزار حقوق و دستمزد تولید کرد. (که البته تولید هم شده) نکته مهم ارسال سند حقوق و دستمزد به نرم افزار حسابداری مالی است. به کمک ابزارهای پردازشی bpms کتیبه این امکان نیز وجود خواهد داشت و شما قادر هستید سند حقوق و دستمزد را به سیستم مالی ارسال نمایید.

ارتباط با پیام رسان تلگرام: اخیرا با توجه به فراگیر شدن پیام رسان تلگرام، برخی از شرکتها از این نرم افزار جهت هماهنگی کارها، تبلیغ و … استفاده می‌کنند. به کمک سرویسی که پیام رسان تلگرام در قالب وب سرویس ارائه می‌دهد، امکان استفاده از تلگرام در فضای نرم افزار BPMS میسر شده است. با استفاده از قابلیت رویدادگذاری (Event) بر اساس مدل کاری و پردازشها، ارسال پیام به مخاطبین تلگرام شما امکان پذیر می باشد.

 ارتباط با نرم افزار اتوماسیون اداری: ممکن است شما از نرم افزار اتوماسیون اداری غیر از نرم افزار کتیبه استفاده می‌کنید و می‌خواهید در بخشی از گردش کار، محتویات فرمتان را در قالب یک نامه در نرم افزار اتوماسیون اداری گردش بدهید. در صورتیکه نرم افزار اتوماسیون اداری دارای وب سرویس ایجاد نامه باشد می‌توانید وب سرویس مورد نظر را در فضای نرم افزار bpms اجرا کرده و نامه مورد نظر خود را به صورت خودکار در فضای نرم افزار اتوماسیون اداری ایجاد کنید.

 ارتباط با سامانه مودیان اداره دارایی: حتما تاکنون به عنوان شخص حقوقی دغدغه ارسال فاکتورها و یا و صورت حسابهای خود را از طریق وب سرویس سامانه مودیان اداره دارایی داشته اید.  به کمک نرم افزار BPMS شما می‌توانید با استفاده از این وب سرویس فاکتورهای خود را به سامانه مودیان ارسال کنید. تاییدیه این فاکتورها نیز در نرم افزار BPMS قابل مشاهده و رصد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *