نرم افزار Bpms رایگان

نرم افزار bpms رایگان واقعی؟ از شعار تا واقعیت!

مدتی است که برخی از شرکت‌های نرم افزاری اقدام به ارائه نرم افزار bpms رایگان می‌کنند. حالا اینکه واقعا این نرم افزار bpms رایگان است البته جای تامل دارد. وقتی که نرم افزاری رایگان ارائه می‌شود این سوالات در ذهن آدمی زاد نقش می‌بندد:
۱- آیا این نرم افزار رایگان، کرک شده است؟ اگر کرک شده باشد شما حاضرید ریسک کنید و فرایندهای سازمان خود را روی یک بستر کرک شده پیاده سازی کنید؟ شرکت فروشنده چه ضمانتی در این خصوص می‌تواند به شما بدهد؟ دقت کنید اگر با شرکتهای خارجی تجارت می‌کنید، استفاده از نرم افزار کرک شده جرایم سنگینی را برای شما در بر خواهد داشت.
۲- ممکن است نسخه مجانی از سوی شرکت تولید کننده در جهت معرفی نسخه اصلی، آن را با امکانات محدود در اختیار شما قرار بدهد. حتما ببینید این محدودیتها برای شما قابل قبول است؟ مثلا محدودیتهای استفاده همزمان کاربران و یا امکانات دیگر آن نظیر فرم ساز و گزارش ساز. اگر محدودیتها قابل قبول نیست نسخه اصلی را بخواهید و قیمت و مشخصات آنرا را بررسی کنید. ببینید قیمت آن در بودجه در نظر گرفته شده سازمان شما می‌گنجد؟
۳- ممکن است اصلا خود شرکت فروشنده تولید کننده نرم افزار نباشد. به نظر ما که استقرار و پشتیبانی این شرکت مناسب نخواهد بود. چون BPMS نیاز به پشتیبانی مناسب دارد. مقاله مقایسه BPMS ایرانی و خارجی را ببینید.
۴- ممکن است خودش تولید کننده هم نباشد، ولی نمایندگی باشد. حتما قیمت خدمات پشتیبانی و هزینه طراحی فرایندها را بپرسید. مراقب هزینه های پنهان نرم افزار bpms باشید که بیش از هزینه خرید نرم افزار فرایند ساز(BPMS) نشود!
۵- نحوه کاربری را خوب ببینید. به عنوان مثال ممکن است به دلیل فنی کارتابل‌های مشترک وجود نداشته باشد و کارتابل اتوماسیون اداری و کارتابل گردش کار در دو فرم مختلف باشد. به نظر شما این کارپسند یا user friendly است؟ اینکه دائم در حال سویچ کردن ببن دو فرم یکسان باشید مناسب نیست.
۶- مطمئن باشید در پشت ایده فروش نرم افزار رایگان، هزینه‌های پنهان وجود خواهد داشت. شرکت فروشنده قطعا سود خود را با روشی دیگر از شما دریافت خواهد کرد. شک نکنید!
۷- بررسی کنید واقعا شرکت یا شخصی که نرم افزار BPMS رایگان را به شما می‌دهند تنها اپراتور نرم افزار است یا اینکه واقعا قدرت واقعی یک نرم افزار BPMS مناسب را درک می‌کند. اینکه اگر قابلیتی در نرم افزار وجود نداشته باشد آیا قابل انجام است یا خیر. حداقل شرکت تولیدکننده نرم افزار BPMS می‌تواند بگوید این امکان را داریم و این امکان را نداریم. یا اینکه می‌توانیم برای شما توسعه بدهیم و در قالب نسخه جدید به شما بدهیم.
۸- اگر BPMS رایگان است خدماتش هم رایگان است؟

 برای درک بهتر مشکلات نرم افزار bpms رایگان لطفا نرم افزار Process maker رایگان را ببینید.

این مطلب دارای 3 نظر است

 1. علی علوی

  پروسس میکر رایگان رو خوب اومدی.

 2. Taghi Amini

  سلام
  خیلی عالی است.

 3. عبادی پور

  مطلب جالبی بود. متاسفانه نرم افزارهای Crack شده زیاد شده و خیلی ها هم نمیدونند که چه ایرادهایی میتونه داشته باشد. خرید این تیپ نرم افزرها بایستی با دقت صورت بگیرد. مثل اینکه آنتی ویروس مجانی خرید کنیم. هیچ ضمانتی ندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *