BPMS خوب ، BPMS مستقل

BPMS خوب یعنی BPMS مستقل

چگونگی استقلال نرم افزار bpms خوب از تولید کننده نرم افزار

اساسا خریداران نرم افزار bpms ، آنرا تهیه میکنند تا بتوانند با توجه به نیاز خود فرایندهای کسب کار را پیاده سازی کنند. اما چگونه این روش کار قابل اجرا است؟ چگونگی استقلال نرم افزار bpms از تولید کننده آن ایجاد میشود؟

در برخی از موارد به دلیل سیاستهای فروش برخی از شرکتهای نرم افزاری، نرم افزارهای به گونه ای طراحی میشود که با وابستگی خریدار به فروشنده نرم افزار، فروشنده از درآمدهای پشتیبانی بهره مند بشود. البته اینکه بابت خدمات قرارداد پشتیبانی بسته شود یک خواسته منطقی و به حق از سوی فروشنده نرم افزار است ولی اگر سیاست به گونه ای باشد که به دلیل ساختار پیچیده و بعضا ایراد (Bug) نرم افزار خریدار مجبور به انعقاد قرارداد پشتیبانی شود سیاست خوبی نیست.

در یک نرم افزار bpms خوب، روش کار بایستی به گونه ای باشد که خود خریدار بتواند بدون وابستگی و با استقلال کامل از فروشنده فرایندهای خود را ساخته و حتی تغییرات مورد نیاز آنرا در فازهای توسعه اعمال کند. حال ببینیم چه نقشه راهی در جهت کاهش وابستگی استقلال مشتری به فروشنده وجود دارد.

روشی که ما اعلام میکنیم با توجه به اینکه روی ویژگیهای نرم افزار bpms خودمان (نرم افزار bpms کتیبه) اشراف داریم و البته اینکه خودمان هم آنرا تولید کرده ایم، اعمال میشود. برای اجرای صحیح نرم افزار bpms بهتر است کمیته راهبری ایجاد شود که مالکین فرایندها، نماینده مدیریت و حداقل یک نفر به عنوان مسئول اجرا و نمایندگان شرکت ورجاوند در آن حضور داشته باشند. هدف از تشکیل این کمیته ترتیب اجرای فرایندها است. دقت شود در ابتدا فرایندی انتخاب شود که ساده تر و میزان نفوذ بیشتری  در سازمان داشته باشد. فرایند انتخابی باید مشخص باشد که چگونه کار میکند. نکته بعدی فرایند آموزش و راهبری نرم افزار bpms است. توصیه اکید میکنیم اگر قصد دارید فرایندهای پیچیده در سازمانتان پیاده کنید حتما علاوه بر خدمات گرفتن از واحد پشتیبانی شرکت در کوتاه مدت در برنامه میان مدت و بلند مدت حتما نفری که آشنا با طراحی فرایند و ارتباط با بانک اطلاعاتی SQL Server است استخدام کنید. جای شکی نیست نفرات بومی شما با آموزشهایی که از سوی ما برایشان گذاشته میشود خیلی بهتر و سریعتر فرایندها را برایتان تولید میکنند. پس اگر به دنبال توسعه سریعتر نرم افزار bpms در سازمان خود هستید حتما در برنامه میان مدت به دنبال جذب نفر در این خصوص باشید.

این مطلب دارای 2 نظر است

  1. varjavandadmin

    با درود. در مورد bpmsهایی که رایگان وجود دارد معمولا برخی از ویژگیهای آنها کم شده است و این شرکتها نسخه حرفه ای هم دارند که محدودیتهای نسخه رایگان را ندارد. اینکه اینها مشکلی دارند یا ندارند بستگی به نرم افزار bpms شان دارد. ممکن این محدودیتهایی که دارند برای شما مشکلی نداشته باشد. شرکتهایی هم در ایران هستند که میتوانند خدمات پشتیبانی این نرم افزارهای ارایه بدهند ولی خود شرکتهای اصلی فروشنده به دلیل تحریمها فروش مستقیم و یا خدمات به شما ارایه نمیدهند.
    با سپاس

  2. علی مهرداد

    با سلام. این bpms هایی که به صورت رایگان وجود دارد چگونه است؟ اینها مشکلی ندارند برای کارکردن؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *