وب سرویس سامانه مودیان

استفاده از وب سرویس سامانه مودیان در نرم افزار BPMS کتیبه

احتمالا شنیده‌اید که به منظور ارسال صورت حساب و یا فاکتور فروش به صورت الکترونیکی، سرویس الکترونیکی به عنوان “وب سرویس سامانه مودیان” از سوی اداره دارایی معرفی شده است. به کمک این وب سرویس شما قادر خواهید بود فاکتور و یا صورت حساب خود را بدون نیاز به پرینت و به صورت الکترونیکی به اداره دارایی ارسال کنید. این وب سرویس از طریق نشانی tp.tax.gov.ir در دسترس است ضمن اینکه سامانه تستی نیز جهت تست و ابطال صورت حسابهای تستی پیش بینی شده است.

البته مکانیزم استفاده از وب سرویس سامانه مودیان دارای چالشهای زیادی است و متاسفانه مجموعه‌هایی که پاسخ مناسب در این خصوص می‌دهند بسیار سخت در دسترس هستند. هر چند دستورالعمل استفاده از این وب سرویس وجود دارد ولی چالشهایی از قبیل گرفتن توکن و امضاء دیجیتال تا دریافت کد کالا یا محصول بعضا مودیان را کلافه کرده است. با این حال با سختی‌های فراوان موفق شدیم استفاده از این وب سرویس را نرم افزار BPMS کتیبه فعال کنیم. از آنجایی که برخی از مشتریان شرکت فرایند فروش و بازرگانی را در نرم افزار کتیبه پیاده‌سازی کرده اند استفاده از این وب سرویس در جهت ارسال فاکتور و یا صورت حساب مهیا شده است.

مزایای استفاده از وب سرویس سامانه مودیان :

  1. پرهیز از چاپ فاکتورهای فروش.
  2. عدم نیاز به نسخه‌های امضاء شده آن و در نتیجه کاهش هزینه‌های ارسال و دریافت آن نظیرهزینه پیک و کاهش تردد و آلودگی هوا.
  3. بررسی راحت فرایند رسیدگی به مالیات بر ارزش افزوده بدون نیاز به ارسال گزارشها از سوی مودی.
  4. شفافیت مالیاتی و جلوگیری از صدور فاکتورهای جعلی و صوری!
  5. روند تایید فاکتور توسط خریدار با تایید الکترونیکی صورت حساب حساب و یا فاکتور فروش.
  6. آگاهی از روند تایید فاکتور توسط فروشنده و خریدار

در صورتیکه نیاز به خدمات مشاوره در خصوص راه اندازی این وب سرویس و یا روال مرتبط با سامانه مودیان دارید با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *