تایم شیت

تولید نرم افزار تایم شیت با نرم افزار bpms

استفاده از سيستمهاي کارت ساعت زني و تردد در بسياري از شرکتها با توجه به بحث حقوق و دستمزد و آمار مرخصي و ماموريت پرسنل و ثبت سيستمي آن فراگير شده است. ديگر در شرکتي که چند نفر پرسنل هم دارد استفاده از اين نرم افزارها مقرون به صرفه است. در برخي از موارد پرسنل فراموش ميکنند که با کارت يا انگشت تردد خود را ثبت کنند و يا در مواقعي که پرسنل ماموريت و يا مراجعه اي به بيرون دارند با توجه به عدم حضور اطلاعاتي در سيستم تردد ثبت نميشود. مديران نيز نياز دارند تا اطلاعات ورود و خروج پرسنل را در قالب تایم شیت و تخصيص کار مشاهده کنند تا قيمت تمام شده فرايندهاي مورد نياز خود را بدست بياورند. معمولا روال دستي يدين گونه است که در پايان هر ماه پرينت ورود و خروج پرسنل چاپ شده و پس از بررسي توسط مدير و کارشناس مربوطه ساعات مغاير با آن در برگ پرينت مشخص ميشود. خوب اين يک پروسه بدليل چاپ کاغذ و قيمت بالاي هزينه کاغذ و همچنين نبود يک سيستم گزارش گير داراي ضعف زيادي است. اما راه حل از ديد ما چيست؟
در نرم افزار BPMS کتيبه امکان ارتباط با ساير بانکهاي اطلاعاتي وجود دارد. ميتوان با نرم افزار bpms اطلاعات ورود و خروج پرسنل را در قالب فرم ورود و خروج پرسنل نمايش داد. کاربر ميتواند مواردي که داراي مغايرت است را مشخص کند و از طريق کارتابل به مدير و يا بخش اداري ارسال نمايد. مدير با دسترسي که دارد ميتواند موارد مغايرتي را تاييد را رد کند و پس از آن به اداري ارسال گردد. تا اينجا مرحله پرينت کاغذ از بين رفته است. با توجه به اينکه داده هاي ورود و خروج موجود است مدير ميتواند گزارشهاي مورد نياز خود را از سيستم بدست استخراج کند. ضمن اينکه ميتوان زمانهاي انجام شده در بخش ورود و خروج را به کارها و پروژه ها وصل و يک سيستم تایم شیت از روي آن استخراج کرد.
از ديگر قابليتهاي سيستم تايم شيت که از طريق نرم افزار bpms استخراج ميشود گردش کار تاييد کارها از جمله مرخصي و ماموريت است. اينکه بجاي ثبت کاغذي مرخصي و ماموريت در نرم افزار اتوماسيون اداری فرمهاي مرخصي و ماموريت و ساير روالهاي اداري ثبت گردد و بتوان گزارش و شرط گذاشت قابليت مناسبي است که از فوايد استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری و نرم افزار bpms ناشي ميشود. اگر سازمانتان هم پروژه محور است میتوانید برای کارهای محول شده برای شخص پروژه و یا مرکز هزینه تعریف کنید و بر اساس گزارشهای قابل تعریف زمان و قیمت انجام کارهای مرتبط با پروژه را رصد کنید.

تولید و گردش فیش حقوقی 

ممکن است شما در شرکت یا سازمان خود نرم افزار حقوق و دستمزد داشته باشید و بخواهید فیشهای حقوقی را برای پرسنل خود ارسال کنید. برخی از پرسنل ممکن است در خارج از ستاد اصلی سازمان باشند. به صورت سنتی فیش پرینت شده و برایشان ارسال میگردد (یا اینکه در اولین مراجعه به سازمان دریافت میکنند). البته میتوان فیش حقوقی  را به صورت ایمیل هم ارسال کرد. ولی در صورت یک روال زمان بر خواهد بود. با نرم افزار BPMS میتوان با ارتباط با نرم افزار حقوق و دستمزد و یا خواندن فایلهای اکسل تولید شده در این سیستم، به صورت خودکار فرایند تولید فیش حقوق را انجام داد. معادل با فیش حقوقی فرمی در نرم افزار BPMS ساخته شده و اتوماتیک ماهانه پر میشود. عملیات ارجاع نیز به صورت خودکار صورت میگیرد. با اینکار مشکلاتی که اشاره شد حذف میشود و ردیابی کار نیز صورت میگیرد.

این مطلب دارای 2 نظر است

 1. varjavandadmin

  با درود و احترام.
  بله. تاکنون تجربه ارتباط با نرم افزارهای دنیای پردازش و علم و صنعت را داشته ایم. محدودیتی هم نخواهیم داشت. در صورت امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی این کار میسر است.
  با سپاس

 2. الهیار ترابی

  با سلام و تشکر
  تاکنون تجربه ارتباط با چه سیستمهای ورود و خروجی را داشته اید؟ مهم است اینکه ما از چه شرکتی نرم افزار تردد بخریم و در نرم افزار bpms شما محدودیتی روی این قضیه وجود ندارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *